Wycieczka edukacyjna do Warszawy w ramach programu "Poznaj Polskę"

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 10, listopad 2022 Administrator

Uczniowie klasy 2a, 2b i uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Filii w Szczawinie 27 października wzięły udział w wycieczce edukacyjno - poznawczej do Warszawy „Największe osiągnięcia polskiej nauki”. Wyjazd dofinansowany był w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki KOPERNIK. Prawdziwy raj dla miłośników nauki . Dzieci mogły odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić.
Po emocjonujących zabawach jako badacze i odkrywcy przeniosły się do Łazienek Królewskich. Tam czekały kolejne emocje. Dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie dzieci powitały zwierzęta mieszkające w parku: wiewiórki, białe i kolorowe pawie, ciekawskie i odważne kaczki.
Łazienkowskie ogrody słyną z bardzo dużej bioróżnorodności. Lekcja edukacyjna, w której uczestniczyły była okazją do poznania bogactwa fauny i flory oraz zasad jakie panują w niezwykłym świecie przyrody.
Po smacznym obiedzie, chwilą oddechu był spacer z przewodnikiem po Starówce Warszawskiej. Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta, Pomnik Syrenki, kolorowe kamienice i wyjątkowa atmosfera wąskich uliczek zachwycały małych i dzielnych uczestników wycieczki.
Uczniowie spisali się na medal. Dzielnie pokonywały kolejne zaplanowane punkty.
Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w wycieczce.
Opiekunowie: Agnieszka Puczkowska, Karolina Zacharek, Barbara Rutkowska, Ewa Mirowska, Arleta Samorajska

Karolina Zacharek