Mikołaj z SKS-em". Gwiazdy sportu w Lelisie

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 09, grudzień 2022 Administrator

5 grudnia 2022 r. cztery grupy SKS-iaków  z Goworowa uczestniczyło  w imprezie - "Mikołaj z SKS-em" finansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Była to doskonała okazja do wzięcia udziału w rywalizacji sportowej, sprawnościowej, ale także tej dotyczącej wiedzy. A jako, że sport to zdrowie, nie zabrakło też warsztatów z udzielania pierwszej pomocy.

Mikołajki z SKS-em to projekt Szkolnych Klubów Sportowych (operatorem programu jest Instytut Sportu PIB) finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy wsparciu WHO i PKN Orlen. Łączy w sobie cztery filary - sport, aktywność, zabawę i naukę. Dzieci poprzez uczestnictwo w imprezie mają być zachęcone do zdrowego trybu życia i uprawiania sportu.

Imprezę otworzył gość specjalny: wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski, który był gorącym zwolennikiem tego, by "Mikołaj z SKS-em" dotarł na Kurpie. A razem z Mikołajem dotarły znakomite reprezentantki polski w różnych dyscyplinach sportu:

  • Agnieszka Kobus-Zawojska – polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata i Europy
  • Urszula Włodarczyk – polska lekkoatletka, w latach 1991–2000 czołowa wieloboistka świata. Trzykrotna olimpijka, dwukrotna medalistka mistrzostw świata w hali.
  • Patrycja Adamkiewicz – polska zawodniczka taekwondo. Medalistka mistrzostw Europy i letniej Uniwersjady. Olimpijka z Tokio
  • Emilia Ankiewicz – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki. Olimpijka z Rio de Janeiro 2016.
Wspaniałe wydarzenie sportowe  Goworowskie SKSiaki były zachwycone🎅🏼☺️.
Dziękujemy za zaproszenie.
Dorota Ciskowska
Odsłony: 865