„W Krainie Śmieciolandii”

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 09, maj 2023 Administrator

Szczawin, 4 maja 2023 r.

Dzisiaj dzieci obejrzały przedstawienie „W Krainie Śmieciolandii” w wykonaniu artystów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik" z Białegostoku. To interesująca historia, która opowiada o problemach niegdyś pięknego królestwa. Król i królowa mają wszelkie powody do zmartwienia – ich krainę zaczynają omijać turyści. A to z powodu przykrego zapachu spalin oraz dziwnego spustoszenia lasów i łąk. Niestety, choć obiecują pół królestwa i rękę córki temu kto rozwiąże problem, każdy kto przybywa do Królestwa Śmieciolandii czym prędzej rezygnuje z nagrody i wyjeżdża. Władcy zastanawiają się, czy znajdzie się śmiałek, który przywróci świetność królestwa. Na szczęście z pomocą przyszły przedszkolaki i uczniowie z naszej szkoły. W Śmieciolandii na nowo zaczęły śpiewać ptaki.
Przedstawienie ma wciągającą fabułę, bawi i jednocześnie uczy w jaki sposób dbać o naszą planetę i o swoje zdrowie.

Barbara Rutkowska