Udział w koncercie

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 04, czerwiec 2023 Administrator

26 maja na Fortach Bema chór naszej szkoły wziął udział w koncercie pod hasłem: "Młodzież swojemu miastu". Uroczystość została zorganizowana z okazji 650-lecia nadania Ostrołęce praw miejskich oraz w 192 rocznicę „Bitwy pod Ostrołęką” z okresu Powstania Listopadowego. W koncercie wzięły udział połączone grupy wokalne z powiatu ostrołęckiego – łącznie około 500 osób.
Przygotowania koncertu trwały ponad 3 miesiące. Dziewczęta pod czujnym okiem p. Beaty Ciepierskiej i p. Henryka Gadomskiego przygotowywały repertuar składający się z pieśni patriotycznych i kurpiowskich - 13 utworów chóralnych przy akompaniamencie Zespołu Instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej.
Koncert został gorąco przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Ogromny chór robił wrażenie – dzięki pięknym wykonaniom utworów dostarczył wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Beata Ciepierska