Międzypowiatowy Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 16, marzec 2018 Administrator

14 lutego 2018r.w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odbył się Międzypowiatowy Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt, aby tradycji stało się zadość już po raz czwarty stoczono owe rozgrywki. Organizatorkami turnieju były p. Elżbieta Reluga-Grabowska oraz p. Elżbieta Bieniecka. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny. Swoją obecnością zaszczycili nas: SP Wąsewo, SP Ostrołęka oraz ZSP Goworowo i SP Goworowo jako gospodarze. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Patrycja Majkowska, Gabrysia Rybaczyk, Dominika Jagielska, Aleksandra Rutkowska, Julia Rybaczyk, Oliwia Ciuraj, Klaudia Wysocka, Patrycja Lubiak, Paulina Listwon, Karolina Kacprzyńska, Karolina Gruz oraz Weronika Godlewska. Dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Jacek Dobrzyński otworzył turniej i przywitał obecną na hali Panią Kierownik GOKSIR-u Agatę Majk, Pana Inspektora Jana Ziębę, trenerów oraz wszystkich zgromadzonych. Sędzią głównym turnieju był Pan Jan Wyszkowski. Po stoczonych meczach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I miejsce- SP GOWOROWO
II miejsce- SP OSTROŁĘKA
III miejsce- ZSP GOWOROWO
IV miejsce- SP WĄSEWO

Turniej rozegrano systemem” każdy z każdym”. Mecze toczone były w duchu fair play, wiele pięknych akcji dostarczyło emocji kibicom zebranym w hali. Wszystkie drużyny grały bardzo ambitnie z dużym zaangażowaniem. Po skończonych rozgrywkach każda z drużyn otrzymała puchar, piłki i medale. Najlepszą bramkarką okazałą się Daria Orzoł z Ostrołęki, której wręczono statuetkę, a królem strzelców została Gabrysia Rybaczyk z SP Goworowo. Pozostali dostali pamiątkowe książki, kalendarze oraz wszystkie bramkarki - bluzy sportowe, jak również symbolicznego lizaka z okazji Walentynek. Zawodniczki były zadowolone i uśmiechnięte. Gratulacje i podziękowania należą się dla wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w tym cudownym spotkaniu sportowym.
Podczas trwania zawodów, dzięki programowi edukacyjnemu "TRZYMAJ FORMĘ", który o wielu lat jest realizowany w naszej szkole klasy: 6a i 6b oraz 7a,7b i 7c utworzyły na terenie turnieju stoiska ze zdrową żywnością. Na ławeczkach porozkładane były kolorowe szaszłyki owocowe, przeróżne kanapeczki, czy świeżo wyciskane soki własnoręcznie robione. Gdy zawodnicy toczyli walkę o miejsca na podium JURY degustowało przekąski przyrządzone przez uczniów i rodziców poszczególnych klas. Należy podkreślić, że rodzice bardzo zaangażowali się w pomoc dzielnie przygotowując wręcz arcydzieła, za co im niezmiernie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę. Wszystkie stoiska były cudowne. Jedzenie pyszne, a osoby, które je przygotowały szczęśliwe i uśmiechnięte. Wyróżnione jednak zostały klasa 6a oraz 7c, nagrodzeni zostali upominkami w postaci książek. Uczniowie klasy 7b rozdawali ulotki dotyczące prawidłowego żywienia, walki z otyłością oraz roli aktywności ruchowej w życiu człowieka.
Gdy zawodniczki dawały z siebie wszystko i grały tak, aby osiągnąć, jak najwyższe wyniki to obecna wówczas na hali 7 Goworowska Drużyna Harcerska „ Orzaki” ze swoimi trzema przedstawicielkami, rozdawały ulotki dotyczące szkodliwości palenia tytoniu, porozwieszane zostały plakaty o tematyce antytytoniowej. Wszystko za sprawą uświadomienia ludziom, jak wielkie ubytki na zdrowiu może spowodować palenie papierosów.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia turnieju, pokazując tym samym, iż w gronie życzliwych osób można stworzyć wspaniałą imprezę. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy ufundowali nagrody. Bez państwa wsparcia i pomocy te rozgrywki nie byłyby takie udane.
Turniej przebiegł w bardzo miłej atmosferze. W powietrzu było czuć nutkę walki i oddania. Wszyscy zawodnicy spisali się na medal. Oby więcej takich zawodów! :)

Wiktoria Wojtczyk, 7b
Elżbieta Reluga – Grabowska
Elżbieta Bieniecka

Odsłony: 6953