Inscenizowana droga krzyżowa

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 28, marzec 2018 Administrator


25 marca 2018 r. w Niedzielę Palmową podczas drogi krzyżowej ulicami Goworowa, wzięli udział uczniowie naszej szkoły „ilustrując” grą aktorską poszczególne stacje.
27 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się dwa przedstawienia inscenizowanej drogi krzyżowej. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, przygotowani przez ks. Andrzeja Czyżewskiego i katechetki: p. Janinę Drabot i p. Bogumiłę Lewicką - Mróz. doskonale wprowadzili całą społeczność szkolną w przeżycia ostatnich chwil życia Jezusa Chrystusa. Scenografia, stroje, świetna gra aktorska i piękna oprawa muzyczna chóru szkolnego przygotowana przez p. Beatę Ciepierską, wywołały niesamowite przeżycia. Każdy aktor starał się odegrać swoją rolę najpełniej i najwierniej, każdy w graną postać wkładał całego siebie. Były momenty, że samym aktorom trudno było powstrzymać wzruszenie. Oto kilka takich wzruszeń:
„Grałem Jezusa. Dzięki roli zrozumiałem co tak naprawdę znaczy przebaczyć i kochać. Bardzo przeżyłem spotkanie z Matką Maryją w stacji czwartej. To moment w którym się myśli o swojej mamie. Ta rola bardzo wiele mnie nauczyła, każdą stację odnosiłem do swojego życia. Dziękuję, że mogłem tego doświadczyć. To była dobra lekcja życia.” (Przemek)
„…wcieliłam się w postać Marii Magdaleny. Widząc Jezusa w cierniowej koronie, poczułam ogromne wzruszenie. Zrozumiałam jak wielką miłością obdarzył nas Chrystus, że poświęcił życie swoje dla naszego zbawienia. Z pokorą znosił szyderstwa i niesłuszne oskarżenia aby wypełnić wolę Boga. Przez chwilę poczułam, jakbym naprawdę szła za Jezusem na Golgotę.” (Wiktoria)
„Odgrywanie roli Maryi było dla mnie wielkim przeżyciem. To wydarzenie uświadomiło mi jak ważną postacią jest Maryja i jak ogromne cierpienie czuła podczas śmierci Syna. Cieszę się, że mogłam brać udział w tej drodze krzyżowej.” (Klaudia)
„Dziękuję w imieniu swoim, ks. Andrzeja Czyżewskiego i p. Janiny Drabot za piękną pracę, trud i poświecenie (bywało, że ogromne) naszych uczniów. To co przeżyłam patrząc na sceny odgrywane jest trudne do opisania… tego nie da się opisać. To zostaje w pamięci a przede wszystkim w sercu.” (Bogumiła Lewicka - Mróz)
Obsada:
Narratorzy: Julia Subzda, Maria Wieczorek, Bartłomiej Subzda i Anna Kukulska, Jezus: Przemysław Książek, Maryja: Klaudia Brejnak, Maria Magdalena: Wiktoria Dumała, Jan Apostoł: Eryk Głażewski, żołnierze rzymscy: Jakub Dziełak i Kacper Galarski, Piłat: Cezary Miłek, sługa Piłata: Oliwier Krupka, faryzeusze: Łukasz Borczon i Łukasz Bełdycki, Józef z Arymatei: Maksymilian Pio Mróz, kobiety płaczące: Maja Strzałkowska, Julia Zalewska, Alicja Kurak, Patrycja Bodytka, Patrycja Kapuścińska i Wiktoria Iwańska, Szymon z Cyreny: Jakub Głażewski, Weronika: Wiktoria Zawadzka
Ogromną pracę wykonała także Oliwia Ciuraj, która czuwała nad rekwizytami i nad tym aby kostium trafił do odpowiedniej osoby.

Bogumiła Lewicka - Mróz i Patrycja Bodytka

Odsłony: 6200