Wycieczka do Warszawy w ramach akcji profilkatyczno - informacyjnej

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 08, kwiecień 2018 Administrator

9 marca 2018 r. harcerze z 7GDH, wolontariusze  i uczniowie Szkoły  Podstawowej w Goworowie, którzy śpiewają w chórze udali się  wycieczkę do Warszawy sponsorowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goworowie. Celem wyjazdu był udział w akcji profilaktyczno – informacyjnej na temat uzależnień pod hasłem NIEĆPA – NIE PIJĘ, NIE PALĘ, NIE ĆPAM organizowaną przez Zarząd Głównego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii we Współpracy z Pomorską Agencją Imprez Artystycznych z siedzibą w Potęgowie. Impreza odbyła się w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji – Arena Ursynów, która została objęta honorowymi patronatami przez : Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Miasta St. Warszawy. Partnerem NIEĆPY podczas tegorocznej imprezy był między innymi Krzysztof Dzyr z akcją STOP Pijanym Kierowcom. Akcja ta, jak co roku, poświęcona była uświadomieniu nam zagrożeń wynikających z zażywania używek. Dobrze wiemy, że narkotyki, alkohol czy papierosy bardzo nam szkodzą, jednak Ewa Farna i zespół STO % dotarli do nas jeszcze lepiej poprzez swoją muzykę.

Kiedy dotarliśmy na halę Arena Ursynów, rozdano nam bilety. Wszyscy podekscytowani, bez utrudnień zasiedliśmy w swoich sektorach. Arena zapełniła się błyskawicznie już na samym początku imprezy. Pojawiło się na niej ponad 2 tysiące osób. Niewątpliwie miały na to wpływ szkolne autobusy dowożące nowych widzów. Punktualnie o godz. 18.30 na scenę wyszedł prowadzący koncert i gorąco nas powitał oraz opowiedział o programie NIEĆPA. Niebawem na scenie pojawił się zespół STO%, który porwał publiczność bardzo ciekawą przemową i mocną rockową muzyką, do wspólnej blisko godzinnej zabawy. Wokalista zespołu Piotr Nagiel sam przeszedł piekło uzależnienia, ale pokonał je. Dziś jest nie tylko muzykiem, ale i terapeutą. Około godziny 20.00 na scenie pojawiła się długo oczekiwana gwiazda wieczoru – Ewa Farna. Wraz z jej wejściem zrobiło się momentalnie głośno. Powitał y ją piski i entuzjastyczne okrzyki publiczności. Młoda wokalistka wykonała m.in. piosenki: „Cicho”, Ewakuacja”, „ Bez łez”, „ Na ostrzu”, „ Bumerang”. Jednak największym uznaniem cieszył się absolutny hit ostatnich tygodni, piosenka „ Echo”. Podczas całego występu artystki panowała przyjazna atmosfera i wspaniała zabawa.
Koncert zakończył się o godz. 21.40. Zmęczeni i podekscytowani wydarzeniami, które były już za nami, udaliśmy się do autobusu, aby zregenerować siły potrzebne na powrót do domów, do których wróciliśmy po godzinie 23. Udział w koncercie był dla nas kolejną akcją uświadamiającą nam jak niebezpieczne są wszelkiego rodzaju używki.
Serdeczne dziękujemy  Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie pani Katarzynie Piórkowskiej, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie.

Elżbieta  Bieniecka

Odsłony: 3305