Konkurs recytatorski „Wiersze znane i lubiane”

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 24, maj 2018 Administrator

„Tak to z wierszami Pana rozstać się nie mogę, bo mi codziennie permanentnie wchodzą w drogę, Lecz mimo to, a może za to właśnie, chcę podziękować Panu za Jego baśnie, bajeczki, żartobliwe wiersze i figielki, za cały „Brzechwa dzieciom” twórczy okres wielki, za te perełki humoru i języka, i za życzliwość Twą, co wszystko przenika.” Halina Cieszkowska
17 maja odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas 0-3 pod hasłem „Wiersze znane i lubiane”. Przed publicznością zgromadzoną w sali gimnastycznej naszej szkoły wystąpiło 28 uczniów z młodszych klas, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w wierszach znanych poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Gellner, Danuty Wawiłow i innych. Zaproszeni uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzice mieli okazję wysłuchać wierszy: „Tańcowała igła z nitką”, „Murzynek Bambo”, Żuraw i czapla” „Włos”, „Szelmostwa lisa Witalisa”, „Rzepka”, „Lokomotywa” czy „Leń”. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami. Oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali książki i nagrody rzeczowe. Występującym Recytatorom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I kategoria wiekowa - klasy 0-1
1 miejsce-Zuzanna Kręgulec kl.Ia, Łucja Niegowska kl.0b, Natalia Gnys kl.Ib;
2 miejsce-Zofia Kucharczyk kl.0a, Jan Dąbrowski kl.0b, Filip Bielarczyk kl.0b, Dawid Mórawski kl.Ib;
Wyróżnienie:
Daniel Ciborowski kl.Ia, Aleksandra Kanclerz kl.0b, Maja Zięba kl.0c, Nikola Sawicka kl.Ib;
II kategoria wiekowa-klasy 2-3
1 miejsce-Natalia Dobkowska kl.IIa, Marta Dymerska kl.IIIa;
2 miejsce-Nikola Klimaszewska kl.IIIa, Adam Zalewski kl.IIIa, Natalia Zalewska kl.IIa,
3 miejsce-Oliwia Dudziec kl.IIIb, Szymon Skrzecz kl.IIIc, Aleksandra Parzych kl. IIb, Maja Stworzjan kl. IIIb;
Wyróżnienie:
Amelia Szczęsna kl.IIIb, Kacper Krupa kl.IIb;