Gminny konkurs plastyczny – filia w Szczawinie

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 20, listopad 2018 Administrator

"Nasze barwy narodowe na moim kotylionie" – to hasło Gminnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez opiekuna SU – panią Agnieszkę Podleś i Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie.
Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci oraz włączenie w obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Adresatami konkursu były dzieci z klas 0 – III szkół podstawowych z terenu Gminy Goworowo.
Spośród dostarczonych do organizatorów prac komisja wyłoniła laureatów w poszczególnych klasach:
I miejsce:
- Aleksandra Rabuczewska kl. "0" ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filia Szczawin
- Kacper Samoraj kl. I ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filia Szczawin
- Paweł Fidelis kl. II ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach
- Natalia Dobkowska kl. IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
II miejsce:
- Aleksandra Sówka kl. I ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach
- Dawid Wasilewski kl. III ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filia Szczawin
III miejsce:
- Aleksandra Parzych kl. IIIb ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

Dnia 13 listopada 2018 roku w Filii w Szczawinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Na wszystkich uczestników czekały nagrody książkowe o tematyce patriotycznej, ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Dodatkowo pani Agnieszka Podleś przygotowała dla dzieci pamiątkowe dyplomy, a dla ich opiekunów podziękowania. Wspaniałą atrakcją dla uczniów była również zabawa balonami w biało – czerwonych barwach. Na koniec zaproszeni goście udali się na skromny poczęstunek. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie wsparli i pomogli w realizacji zaplanowanych działań.

Agnieszka Podleś