Obchody Święta Niepodległości – Filia Szczawin

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 21, listopad 2018 Administrator


Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości miały w naszej szkole wyjątkowy i podniosły charakter. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego oglądania "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie", dzięki której przybliżyliśmy sobie początki powstania państwa polskiego oraz pochodzenie ojczystych barw narodowych. W dalszej części spotkania uczniowie kolorowali obrazki przedstawiające symbole narodowe.
Po zajęciach artystycznych spotkaliśmy się na uroczystej akademii, przygotowanej przez panie: Elżbietę Sobotkę i Dorotę Sobotkę. Dzieci poprzez recytację wierszy i śpiewanie pieśni patriotycznych przybliżyły nam historię naszego kraju, ukazując drogę Polski do niepodległości. O godz. 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego” włączając się w akcję "Rekord dla Niepodległej".
Kolejnym punktem obchodów były warsztaty rodzinne, prowadzone przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Podczas zajęć, dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami i babciami, wykonywały biało – czerwone kotyliony.
Na zakończenie uroczystości, wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Agnieszka Podleś, w ramach podziękowań za udział w warsztatach i pomoc w realizacji przedsięwzięć, ufundowała dla wszystkich pyszny tort w barwach narodowych.

Elżbieta Sobotka, Dorota Sobotka

Odsłony: 5563