V Mędzypowiatowy Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Goworowo.

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 10, marzec 2019 Administrator

V Mędzypowiatowy Walentynkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Goworowo został rozegrany 14 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród młodzieży oraz integracja zawodników z powiatu ostrołęckiego. Ideą turnieju było również krzewienie sportowej rywalizacji w duchu „ fair play”. Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn jednak z przyczyn chorobowych przybyły cztery drużyny: SP Wąsewo, SP Ołdaki, ZSP Goworowo, SP Goworowo. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Elżbieta Półtorak z Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatu Ostrołęckiego, która reprezentowała Starostę Powiatu Ostrołęckiego Stanisława Kubła oraz Wójt Gminy Goworowo – Pan Piotr Kosiorek. Wszystkich gości, zawodników i trenerów przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej – Pan Jacek Dobrzyński. Następnie głos zabrała Pani Elżbieta Półtorak i Wójt Gminy Goworowo. Turniej uświetniła grupa taneczna „WKRĘCONE”, która swoim występem zagrzała drużyny do walki. Sędzią głównym zawodów był pan Jan Wyszkowski. Turniej rozpoczęła Pani Elżbieta Półtorak honorowym kopnięciem piłki. Rozgrywki rozegrano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji. Młodzi piłkarze wykazali się ogromnym poświęceniem i walecznością.
Kolejność rozgrywek:
1. SP Goworowo - SP Wąsewo 8 : 1
2. SP Ołdaki – ZSP Goworowo 1 : 1
3. SP Goworowo – SP Ołdaki 4 : 0
4. SP Wąsewo – ZSP Goworowo 2 : 2
5. SP Goworowo – ZSP Goworowo 3 : 5
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Goworowo
II miejsce – ZSP Goworowo
III miejsce – SP Ołdaki
IV miejsce – SP Wąsewo
Najlepszym bramkarzem turnieju został Maciej Gałecki z SP Ołdaki, najlepszym zawodnikiem okazał się – Eryk Głażewski ze zwycięskiej drużyny z Goworowa oraz królem strzelców również z tej samej drużyny – Jakub Grabowski.
Zwycięzcy i laureaci nagród indywidualnych otrzymali puchary, medale, dyplomy i statuetki oraz nagrody rzeczowe. Odebrali je z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej w Goworowie – Jacka Dobrzyńskiego i Sekretarza Gminy Goworowo – Antoniego Mulawki, który przybył na podsumowanie zawodów.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do rozwijania pasji, opiekunom drużyn za zaangażowanie i przybycie na turniej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy i wielkiego ducha walki.

Elżbieta Bieniecka