„Dorotka po drugiej stronie tęczy” – przedstawienie w Ostrołęckim Centrum Kultury

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 10, marzec 2019 Administrator

5 marca 2019 roku wyjechaliśmy do Ostrołęki na przedstawienie teatralne „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to impreza edukacyjna w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego „Alert” z Wrocławia. Spektakl okazał się adaptacją książki „Czarnoksiężnik w Krainie Oz”.
Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki, Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. W główną fabułę wplecione zostało przesłanie o konieczności dbania o naturalne środowisko. Najwięcej emocji wywołała gra Złej Czarownicy, która na długo zostanie w pamięci małych widzów.
Dzieci przekonały się, iż trzeba wierzyć we własne siły oraz w prawdziwą przyjaźń. Zapamiętały, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Barbara Rutkowska