Święto Niepodległości - filia w Szczawinie

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 13, listopad 2019 Administrator

11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy Polska stała się samodzielnym państwem.
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole uroczystości związane ze 101 rocznicą tego wydarzenia miały miejsce 8 listopada 2019r.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia flagi narodowej i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze. W tym roku w części artystycznej uczestniczyli także nauczyciele, recytując poezję Z. Jerzyny, Cz. Miłosza i L. Wiszniewskiego.
Po programie artystycznym cała społeczność szkolna przyłączyła się do akcji ,,Szkoła do hymnu” i o godz. 11:11 odśpiewała cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”.
Następnie odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez opiekuna S U - p. A. Podleś, których uczestnikami byli uczniowie klas 0 - II ich rodzice oraz wychowawcy.  Wykonywane były kokardy narodowe, tym razem z białych i czerwonych kółeczek.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Natalia Zięba