Teraz pierwszacy ślubowania czas!

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 20, listopad 2019 Administrator

Dzień 14 listopada 2019 roku był bardzo ważnym dniem w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie w Filii w Szczawinie. Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami, ponieważ tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Takie wydarzenie jest bardzo wyjątkowe nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców, dziadków i bliskich. Na uroczystości obecny był Pan Dyrektor Jacek Dobrzyński, Pani kierownik Barbara Rutkowska, grono pedagogiczne oraz rodzice.
Pierwszoklasiści pięknie ubrani i wystrojeni w birety zaprezentowali swoje umiejętności. Uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a także obiecali swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał pasowania wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie”. Następnie wychowawczyni oraz Pani kierownik wręczyły dzieciom niespodzianki: dyplomy, książki, rożki obfitości. Rodzice dziękując za przygotowaną uroczystość, zaprosili na słodki poczęstunek. To był bardzo przyjemny dzień, który na zawsze zostanie w pamięci uczniów klasy I.

WYCHOWAWCZYNI: Magdalena Tuszyńska