Warsztaty o złości z Joanną Brodowską

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 01, grudzień 2019 Administrator

W dniu 29 listopada 2019 r. w Filii w Szczawinie odbyły się warsztaty literackie z Joanną Brodowską, która jest autorką bajek, opowiadań i wierszy dla dzieci. Nasz gość rozpoczął zajęcia od rozmowy na temat pracy pisarza oraz zapoznania z najnowszą książką „Kroplówka pełna światła”.
Warsztaty literackie zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. Pani Joanna przeczytała opowiadania, w których bohaterowie przeżyli wydarzenia wywołujące u nich ogromną złość. Następnie autorka bajek terapeutycznych rozmawiała z uczestnikami o tej złości. Zachęcała do mówienia o własnych uczuciach, które powstają w sytuacji stresu.
Istotą zajęć było poznanie metod pozbywania się złości. Dzieci bawiąc się w kalambury, przechodziły z „krainy złości” do „krainy uśmiechu” i śpiewały przy akompaniamencie gitary.
Dziękujemy za wspaniałą okazję do rozmowy o własnych emocjach. Autorki innowacji: Barbara Rutkowska, Katarzyna Gałązka