Witaj Święty Mikołaju!

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 12, grudzień 2019 Administrator

Święty Mikołaj jest znany na całym świecie. To postać lubiana przez dorosłych i dzieci. Ma czerwony płaszcz, czerwoną czapkę i worek z prezentami. Zgodnie z tradycją odwiedza nas po raz pierwszy 6 grudnia.
Wiedząc o tym, już od rana wszystkie dzieci w Filii w Szczawinie oczekiwały na upragnionego Gościa. Zanim jednak przyszedł uczniowie wysłuchały legendy o Świętym Mikołaju oraz wykonały jego portrety.
Kiedy nieoczekiwanie na szkolnym korytarzu rozległy się dźwięki dzwonków, dzieci od
razu zaczęły podskakiwać i wołać z radości. Na niektórych twarzach pojawiła się niepewność, a na innych zadowolenie. Mikołaj został gorąco przywitany gromkimi brawami. Następnie osobiście wręczył dzieciom paczki, a w nich niespodzianki dla każdego. Dzieciaki odwdzięczyły się wierszami i pięknie zaśpiewanymi piosenkami.
Wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.

Barbara Rutkowska