Nauczanie domowe klasa 8a

Kategoria: Informacje Opublikowano: sobota, 14, marzec 2020 Administrator
Chemia

Witam,
przesyłam Wam link do materiałów znajdujących się w internecie, które można użyć do powtórzenia wiadomości

Ponadto przesyłam test do rozwiązania. Jeżeli chcecie otrzymać ocenę za rozwiązanie testu to proszę go rozwiązać do 18.03.2020 r., do godz.12:00. Odpowiedzi możecie przesyłać w pliku edytora tekstu np. WordPad, Word, Notanik lub po prostu w treści wiadomości e-mail. Kontakt e-mail powyżej.

Pamiętajcie powinniście pozostać w domu.

Ponadto na długie dni bez szkoły polecam pracę z nowym materiałem. Temat- szereg homologiczny alkoholi- metan i etan.

Zachęcam również do pracy z podręcznikiem

Pozdrawiam Was cieplutko
M.Kulesza

Biologia

Proszę przeczytać z podręcznika temat „Formy ochrony przyrody w Polsce”, str.169, a następnie wykonać zadania w zeszycie ćwiczeń str. 66-67.

Dla chętnych:

Przygotować prezentację multimedialną na temat: „Formy ochrony przyrody w Polsce”. W prezentacji należy wymienić formy ochrony przyrody w Polsce oraz uzasadnić konieczność ich wprowadzenia dla zachowania gatunków i ekosystemów. Minimalna ilość slajdów to 10, zaś szata graficzna dowolna.

Zadania  zostaną sprawdzone i ocenione.

J. Gołębiewska

Język niemiecki

Drodzy uczniowie, w związku z zaistniałą sytuacją przesyłam Wam zadania do wydrukowania i wykonania w celu powtórzenia i utrwalenia wiadomości, z którymi jesteśmy na bieżąco. W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości proszę pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wydrukowane i uzupełnione materiały proszę przynieść do szkoły kiedy już będzie to możliwe w celu sprawdzenia i ocenienia Waszej pracy.

Karolina Dąbrowska

Religia

Praca o patronie (którego imię nosisz, jeśli nie posiadasz patrona wybierasz sobie), wg punktów:

1) życie patrona,

2) ilustracja przedstawiająca patrona,

3) modlitwa wstawiennicza

4) w czym mogę naśladować swojego patrona? (3-5 zdań – własnych!)

5) źródła z których korzystałam/łem pisząc pracę.

Bogumiła Lewicka-Mróz

Termin oddania pracy – do 24 kwietnia2020 r. Forma pracy dowolna, mile widziany album (będą dodatkowe punkty).

Język rosyjski

1. Poszukać przepisów na dania kuchni rosyjskiej.Wykonać przepis na jedno danie w formie plastycznej (przepisać po rosyjsku; dodać zdjęcie lub rysunek; zrobić w formie książki kucharskiej, wydzieranki, wyklejanki ).
2. Obejrzeć w internecie "Bajkę o 12 miesiącach'' oraz "O rybaku i złotej rybce'' Aleksandra Puszkina.

Język polski

Zagadnienia dla uczniów ( zalecane formy aktywności szkolnej w dniach ( 16.03 - 25. 03)

- Czytamy lekturę „Stowarzyszenie umarłych poetów” Nancy H. Kleinbaum.

-  Piszemy recenzję filmu M. Pieprzycy „ Chce się żyć”.

-  Rozwiązujemy przykładowe arkusze egzaminacyjne (te , które pozostały) z książki „ Egzamin ósmoklasisty”.

- Rozwiązujemy próbny arkusz egzaminacyjny ósmoklasisty z Operonem – marzec 2020 (test wysłany na grupę klasową).

Arkusz dostępny także tu: Język polski - arkusz - marzec 2020.pdf

- Powtarzamy materiał przed sprawdzianem zewnętrznym: klasyfikacja głosek, akcent wyrazowy ,upodobnienia, zdania pojedyncze, zdania złożone współrzędnie i podrzędnie, imiesłowowy równoważnik zdania, środki stylistyczne i ich funkcje itd.

Historia

Powtórzenie wiadomości z działu trzeciego. Przypomnienie odpowiedzi do pytań dotyczących tego działu opracowanych na lekcji. Można obejrzeć film pt. „Generał Nil”, który znajduje się pod adresem https://www.cda.pl/video/4468268a1

Język angielski

-Powtórzyć słownictwo do rozdziałów 5-7 ( str 123, 124, 125 podręcznik), gramatykę (str 60, 64, 65, 70, 84 podręcznik). Rozwiązać i odesłać do sprawdzenia (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) test próbny z Operonem umieszczony na stronie szkoły. W przypadku wątpliwości kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej (adres podany wyżej) lub Librusa.

Arkusz Operon

Nagranie 1

Nagranie 2

Nagranie 3

Nagranie 4

Nagranie 5

Nagranie 6

Nagranie 7

Nagranie 8

Nagranie 9

Nagranie 10

Nagranie 11

Nagranie 12

Nagranie 13

Zachęcam wszystkich uczniów do wykorzystania tego czasu na solidne powtórzenie tego co zrobiliśmy w szkole.  Uczniom zdolnym proponuję przekroczenie zalecanego przez nauczyciela  zakresu materiału według własnych możliwości i środków.
Jako załączniki do wykorzystania podaję test próbny dla ósmoklasistów i nagrania audio. Ze strony http://znamangielski.com/ mogą korzystać także uczniowie klas 1-8 do powtórzenia słownictwa i gramatyki.
Irena Zaorska

Matematyka

1. Z zestawu zadań przygotowujących do egzaminu „Pora na matematykę” rozwiązujecie arkusz III, IV i V. Robicie zdjęcie kartki ze swoimi rozwiązaniami (pamiętajcie, że znam Wasze charaktery pisma) i przysyłacie na mój adres mailowy. Sprawdzę i ocenę wstawię do Librusa. Uczniowie, którzy nadeślą rozwiązania w terminie mogą liczyć na „wysoką” ocenę. W razie pytań proszę o kontakt.
• Arkusz III (str. 143-151) do czwartku 19 marca 2020 r. do godz. 23.00
• Arkusz IV (str. 152-159) do niedzieli 22 marca 2020 r. do godz. 23.00
• Arkusz V (str.160-168) do środy 25 marca 2020 r. lub do czwartku w szkole (jeśli już wrócimy)
2. Uczniowie, którzy nie mają książek z zadaniami egzaminacyjnymi rozwiązują test OPERON-u

Fizyka

Proszę zrobić zadania umieszczone jako praca domowa w Librusie,  proszę zrobić nr 1,2,3,4,6, 8.1-8.7 (część 1) oraz nr 6-15 (część 2). Powtarzajcie definicje dotyczące drgań i fal.

Problemy proszę zgłaszać jako wiadomość w systemie Librus.