Nauczanie domowe - filia Szczawin

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 15, marzec 2020 Administrator

Język angielski

Szczawin
Klasa 1 i 2 -Powtórzyć słownictwo do rozdziałów 1-5.
ZerówkaNauka słownictwa na  obrazkach na stronie internetowej  znamangielski.com
Numery lekcji:
4. Food-part one,
5. Food- part two,
6. Fruit and vegetables- part one,
7. Fruit and vegetables-part two,
8. Clothes - part one,
11. Animal - farms animals.

Zachęcam wszystkich uczniów do wykorzystania tego czasu na solidne powtórzenie tego co zrobiliśmy w szkole.  Uczniom zdolnym proponuję przekroczenie zalecanego przez nauczyciela  zakresu materiału według własnych możliwości i środków.
Jako załączniki do wykorzystania podaję test próbny dla ósmoklasistów i nagrania audio. Ze strony znamangielski.com mogą korzystać także uczniowie klas 1-8 do powtórzenia słownictwa i gramatyki.
Irena Zaorska

Klasa 1

Zachęcam wszystkich uczniów do utrwalenia nazw dni tygodnia, miesięcy i pór roku. Z edukacji matematycznej proszę ćwiczyć dodawanie i odejmowanie w zakresie 18 oraz rozwiązywanie zadań   tekstowych. Z edukacji polonistycznej należy ćwiczyć pisanie poznanych liter oraz czytanie.

Magdalena Tuszyńska

Edukacja polonistyczna kl. II

Czytamy lekturę !
Maria Kruger „Witaj, Karolciu"
Na podstawie opowiadania „Zaczarowana kredka”, spróbujcie opisać zaczarowanego kota, którego narysowała Karolcia. Opis wklejcie na kartkę z bloku i wykonajcie rysunek kota. Miłej pracy!

Edukacja matematyczna kl. II

Ćwiczcie mnożenie liczb przez 6,7,8,9 w zakresie 30. Rozwiązujcie różne zadania tekstowe na mnożenie. Możecie skorzystać z książki „Tabliczka mnożenia. Zagadki i łamigłówki” ( autor: ROSIE HORE, wydaw. ZIELONA SOWA). Powodzenia.