Dzień marchewki

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 26, listopad 2020 Administrator

19 listopada 2020 roku w Filii w Szczawinie obchodziliśmy Dzień Marchewki.
Tego dnia przedszkolaki przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo. Rodzice jak zawsze stanęli na wysokości zadania, wymyślając swoim pociechom przepiękne marchewkowo - pomarańczowe stroje. Szkolna komisja wybierając najciekawszy strój z każdego oddziału przedszkolnego została postawiona przed trudną decyzją. Po długich obradach wyłoniła zwycięzców:
I miejsce: Antoni Długosiecki -"Misie”
II miejsce: Aleks Kraska - "0"
III miejsce: Filip Kruk - "Biedroneczki"
wyróżnienia: Amelia Parzych - "0"; Iga Dziełak, Błażej Zduniak - "Misie"; Antoni Pazik, Hubert Jarka - "Biedroneczki".
Laureaci otrzymali ufundowane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego nagrody w postaci desek do krojenia, natomiast osoby wyróżnione - soki.
Na podwójne wyróżnienie zasłużył strój "covidowa marchewka", za który pani kierownik B. Rutkowska wręczyła Amelii Parzych dodatkową nagrodę.
Nad całością czuwał opiekun Samorządu Uczniowskiego, który przedstawił zebranym cel spotkania i opowiedział o bohaterce dnia.
Wszyscy wzięli udział w quizie wiedzy o marchewce i pili soki marchewkowe. Słuchając piosenki ,,Urodziny marchewki” maluchy pod opieką swoich wychowawców wykonywały prace plastyczne pt. "Kosz pełen marchewek".
Mieliśmy również możliwość skosztowania pysznego ciasta marchewkowego, upieczonego przez p. E. Dudziec, której serdecznie dziękujemy.

opiekun SU – Agnieszka Podleś