Pasowanie na Przedszkolaka

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 02, grudzień 2020 Administrator

26.11.2020 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Tego dnia, dzieci które zaczęły uczęszczać w tym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego, złożyły ślubowanie i tym samym, zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Panią kierownik Barbarę Rutkowską. Następnie swoje słowa do przedszkolaków skierował Pan dyrektor Jacek Dobrzyński.
Dzieci z uśmiechem na twarzach recytowały wiersze i śpiewały piosenki otrzymując gromkie brawa. Po sprawdzeniu listy obecności nastąpiło uroczyste ślubowanie. Dzieci obiecały : zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani i pomagać kolegom, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pan dyrektor Jacek Dobrzyński, za pomocą „zaczarowanego ołówka”, dokonał pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wręczył dzieciom dyplomy, a Pani kierownik słodkie rożki obfitości .
Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Natalia Zięba, Katarzyna Gałązka