MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 14, grudzień 2020 Administrator

25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia, który został ustanowiony w 2002 roku, dokładnie w 100. rocznicę powstania maskotki.
Uroczysty dzień rozpoczęliśmy od przedstawienia swoich misiów. Dzieci z entuzjazmem opowiadały o przyniesionych ulubieńcach. Poznaliśmy ich imiona oraz okoliczności, w jakich trafiły do swych właścicieli.
Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeliśmy prezentację, w której poznaliśmy historię święta, okoliczności powstania maskotki, a także najpopularniejsze misie z ulubionych bajek… Również te już nieco zapomniane. Podczas uroczystości mieliśmy okazję obejrzeć film z pracowni krawieckiej, w którym podpatrzyliśmy etapy powstawania misia – maskotki.
Ten dzień upłynął nam w atmosferze wspólnej zabawy oraz radości. Okazuje się, że pomimo coraz nowocześniejszych zabawek, misie wciąż cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci… Mamy nadzieję, że to nasze misiowe święto zostanie w naszej pamięci na długi czas.

Milena Gołębiewska
Sylwia Sadowska – Rybak