Koduj z Gigantami startuje już w ten weekend! Zapraszamy do udziału w warsztatach i konkursie.

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 27, styczeń 2021 Administrator

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy, już 30 stycznia startują darmowe warsztaty “Koduj z Gigantami”, na które wciąż trwają zapisy. Już po raz ósmy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania! Gorąco zachęcamy do przekazania informacji swoim uczniom i szkołom.

Honorowi Patroni wydarzenia
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast, w których odbędą się warsztaty.

W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 30.01. - 14.02. stacjonarnie w 30 miastach Polski.

Oprócz warsztatów stacjonarnych, uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach.

“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.
Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

uczestnicy 7 - 9 lat: SCRATCH, MINECRAFT,
uczestnicy 10 - 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,
uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

Zarejestruj się na warsztaty stacjonarne
Zarejestruj się na warsztaty online (należy wybrać "Darmowe warsztaty Koduj z Gigantami Online") Spotkanie jest darmowe trwa ok. 1 godziny.
Można też zarejestrować się indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Podczas rejestracji wpisując dane ucznia w polu "szkoła" wpisujemy 'Goworówek' lub 'Goworowo' i wybieramy naszą szkołę.

Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

Także w tej edycji przygotowaliśmy specjalny konkurs dla szkół!
Placówki, z których w wydarzeniu “Koduj z Gigantami” weźmie udział największa liczba uczniów, otrzymają specjalne nagrody!:

• Powyżej 50 zapisanych uczniów - Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs semestralny w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.

• Powyżej 25 zapisanych uczniów - Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs uzupełniający w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.

Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od 18 stycznia na stronie ranking.kodujzgigantami.pl.

Dla uczestników warsztatów zostanie ogłoszony konkurs na projekt programistyczny, w którym nagrody otrzyma szkoła, nauczyciel prowadzący oraz autor zwycięskiego projektu.

Szczegóły konkursu znajdą Państwo na naszym profilu na Facebooku Koduj z Gigantami. Pod tym postem konkursowym należy zgłosić pracę wybranego ucznia. Dodatkowo, na uczestników warsztatów czekają super niespodzianki oraz losowanie nagród!

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.
Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym.