Gminny Konkurs Fotograficzny pod hasłem: „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa”.

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 16, luty 2021 Administrator

Tradycja ubierania choinki przywędrowała do nas z Niemiec na przełomie XVIII i XIX wieku. Choć w naszym kraju zagościła na dobre dopiero w XIX wieku. Mimo tej stosunkowo krótkiej tradycji iglaste drzewko z ozdobami stało się nieodzownym elementem świąt.
Obecnie ubieranie choinki to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli świąt Bożego Narodzenia - świąt, które dla wielu osób są najważniejsze w roku. To wyjątkowy czas wypełniony rodzinną atmosferą i przywołujący najpiękniejsze wspomnienia. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie wigilii bez choćby małego drzewka, obwieszonego lampkami i ozdobami. Czasem jest to okazałe, bogato zdobione drzewko, innym razem jest to mała choinka, która symbolizuje ciągłość tradycji. Zawsze jednak stanowi element, który nadaje świętom niepowtarzalny klimat i sprawia, że życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem i chwile przy rodzinnym stole z bliskimi zyskują wyjątkowe znaczenie.
Przedszkolaki z naszej gminy mogły pochwalić się swoim rodzinnym drzewkiem przesyłając jego zdjęcie w ramach Gminnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem: „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa” zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filii w Szczawinie.
Spośród licznie nadesłanych zdjęć Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
oddział przedszkolny / 3 latki:
I miejsce - Antoni Tuszyński - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
II miejsce - Jakub Paweł Grabowski - Przedszkole Samorządowe w Goworowie
III miejsce - Damian Boćkowski - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie

oddział przedszkolny / 4 latki:
I miejsce - Kacper Kaczmarczyk - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
II miejsce - Antoni Dziełak - Przedszkole Samorządowe w Goworowie
III miejsce - Daria Wojewódzka - Przedszkole Samorządowe w Goworowie

oddział przedszkolny / 5 latki:
I miejsce - Alicja Kaczmarczyk - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
II miejsce - Błażej Zduniak - Szkoła Podstawowa im.Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
III miejsce - Iga Dziełak - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie - Filia w Szczawinie
Wyróżnienie - Oliwia Drabot - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Kuninie

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Goworowie - współorganizatorowi konkursu za ufundowanie nagród książkowych.

Natalia Zięba