Szkolne Pakiety Multimedialne

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 03, marzec 2021 Administrator

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Szkoły działające w programie OSE otrzymały Szkolne Pakiety Multimedialne, zawierające m.in. tablety oraz usługę mobilnego dostępu do sieci internetu , świadczoną do końca roku szkolnego 2020/2021.
W Filii w Szczawinie ze sprzętu komputerowego korzystają uczniowie klasy III w celu podniesienia atrakcyjności oferowanych przez szkołę usług edukacyjnych. Uczniowie chętnie sięgają po laptopy na zajęciach koła matematycznego, rozwiązując łamigłówki matematyczne lub doskonaląc umiejętności praktyczne. Trzecioklasiści mogą udać się w multimedialną podróż po Europie na zajęciach przyrodniczych . Wzbogacają swoją wiedzę o sławnych Polakach , przygotowują różne prezentacje, a pomysły czerpią także dzięki otrzymanemu sprzętowi.
Wszyscy uczą się i bawią jednocześnie. Super pomysł!

Barbara Rutkowska