Śmiej się na zdrowie!

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 08, kwiecień 2021 Administrator

Śmiej się na zdrowie!

Jeden z tematów marcowej lekcji języka polskiego w klasie 7b brzmiał: Zarażamy śmiechem. Celem tej lekcji była edukacja zdrowotna i uświadomienie uczniom, że śmiech daje zdrowie oraz ćwiczenia redakcyjne z wierszem o tej tematyce. Przypomniałam młodym ludziom w tak ciężkim dla wszystkich czasie nauki zdalnej, że jednym z najlepszych lekarstw na świecie jest śmiech. Podczas uśmiechania się nabieramy trzy razy więcej powietrza do płuc, dzięki czemu dotleniamy organizm, który szybciej produkuje walczące z wirusami limfocyty. Czyż to nie wspaniałe lekarstwo na obecne czasy? Śmiejmy się więc na zdrowie!
Na "śmiesznej lekcji polskiego" uczniowie określali przymiotnikami jaki może być śmiech, mówili o tym, co ich rozśmiesza, wyszukiwali przysłowia związane ze śmiechem oraz poznali wiersz "Śmieszek" Wiktora Woroszylskiego. Ich zadaniem było między innymi odnalezienie środków stylistycznych w tym utworze oraz nagranie swojej interpretacji tego lub innego wiersza związanego ze zdrowiem. Oto efekty pracy dwóch śmiałków: Artura Mateusiaka oraz Kacpra Jankowskiego.

Ewa Lubiak