Historyczny sukces uczennicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 20, kwiecień 2021 Administrator

Po kilku latach oczekiwania na uzdolnioną młodzież w dziedzinie historii, doczekaliśmy się sukcesu w tak trudnym okresie pandemii i nauczania na odległość. Uczennica klasy VIII a Julia Błaszczak – wychowanka Pana Michała Niechody, reprezentowała Naszą społeczność szkolną w XXVI edycji ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu historycznego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 -1514. Od Cedyni do Orszy”. 14 kwietnia 2021 r. odbył się w Naszej szkole wojewódzki etap w/w konkursu (ze względów bezpieczeństwa uczestnicy rywalizowali w szkołach macierzystych). Sukces Julii i jej nauczyciela historii nawiązuje do znaczącego wydarzenia z przeszłości Zespołu Szkół Nr 1 w Goworowie. 11 lat temu, w 2010 r., uczeń Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Zespole Szkół Nr 1 w Goworowie: Karol Kwietniak, zdobył tytuł laureata w tym samym konkursie. Jak powiadają: „historia zatoczyła koło” i to w tej radosnej odsłonie. Cieszymy się bardzo, gratulujemy uczennicy i życzymy jej uzyskania jak najwyższego wyniku, który będzie spełnieniem oczekiwań nie tylko Julii i jej Mentora, ale też wszystkich, którzy Im kibicujemy i trzymamy mocno kciuki. Powodzenia Julio! Mierz wysoko i sięgnij po laur zwycięstwa!

Jacek Dobrzyński