W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 18, maj 2021 Administrator

Dziś 18 maja, 101 rocznica urodzin Karola Wojtyły, od 16 października – papieża, Jana Pawła II. Zgodnie z tradycją, tego dnia chcemy poezją polskich poetów uczcić tego Wielkiego Polaka. Rok 2021 jest ogłoszony przez Sejm – „Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego” i to jego wiersze składamy w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II, o którym papież – senior, Benedykt XVI napisał: „W Janie Pawle II uwidoczniły się nam wszystkim moc i dobroć Boga. W czasie, kiedy Kościół na nowo cierpi z powodu zła, jest On dla nas oznaką nadziei i otuchy.

Zapraszamy do montażu słowno – muzycznego, w którym uczniowie naszej szkoły recytują : „Najpiękniejsze wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”.

Agnieszka Kosiorek, Ewa Lubiak