„Sprintem do maratonu”

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 17, czerwiec 2021 Administrator

W środę 9 czerwca 2021 r. nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
Imprezę biegową w ramach projektu rozpoczęliśmy od zgromadzenia się dzieci na placu szkolnym. Następnie przeszliśmy na linię startu, gdzie pani kierownik wydała komendę: „Gotowi, do biegu, start!”. Wszystkie dzieci wesołe i zdrowe dobiegły do mety pod czujnym okiem naszej szkolnej pielęgniarki pani Edyty Gajda. Po przebytym biegu maluchy z wielką ochotą napiły się wody, a następnie otrzymały pamiątkowy dyplom.
Każdy uczestnik biegu, w naszej placówce przebiegł dystans 100 m. co łącznie dało 4500 m. W tej edycji projektu, w całej Polsce wzięło udział 51232 biegających przedszkolaków, a łączny przebyty dystans 769 placówek to 34555.94 kilometrów. Po uzupełnieniu licznika na stronie organizatora projektu nasza szkoła otrzymała pamiątkowy certyfikat.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do grona biegających przedszkolaków dołączą również rodzice naszych wychowanków.

Natalia Zięba

Odsłony: 326