Udział w akcji Szkoła Pamięta

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 29, październik 2021 Administrator

#SzkołaPamięta

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika wraz z jej filią w Szczawinie przystąpiła do tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego kraju i regionu podczas wycieczek patriotycznych, przygotowali gazetki poświęcone postaciom ważnym dla historii oraz uczestniczyli w spotkaniach autorskich z popularyzatorami historii. Oto fotorelacja z przeprowadzonych działań.

Wycieczka do Trójmiasta – 29.09-1.10.2021 r.

Udział w spotkaniu autorskim z Marią Magdaleną Trzaskowską, autorką książki o dziejach rodu Marchwickich z Brzeźna Wielkiego „Ziemianie w tyglu historii” – 20.10.2021 r.

Gazetka poświęcona postaci ważnej dla historii – naszemu papieżowi- rodakowi – Świętemu Janowi Pawłowi II – 22.10.2021 r.

Znicz dla zmarłych pracowników oświaty oraz żołnierzy - bohaterów, którzy walczyli o wolność naszej „małej ojczyzny” – 29.10.2021 r.