Zdrowie na talerzu

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 09, listopad 2021 Administrator

Najważniejszym czynnikiem, który ma wpływ na rozwój dziecka i jego stan zdrowia, oprócz aktywności fizycznej jest prawidłowe odżywianie. W codziennej diecie każdego człowieka nie powinno zabraknąć owoców i warzyw, które nie tylko przyciągają swoim wyglądem, ale też smakiem.
Aby zachęcić dzieci, zwłaszcza te w wieku szkolnym do spożywania owoców i warzyw, w Filii w Szczawinie został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Zdrowie na talerzu”. Jest on jednym z działań programu „Szkoła promująca zdrowie”. Uczniowie klas I - III wykonali przepiękne prace dotyczące zdrowego żywienia z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów:
I miejsce – Aleksandra Rabuczewska klasa III
II miejsce – Zuzanna Gałązka klasa III, Amelia Parzych klasa I
III miejsce – Szymon Piotr Walczak klasa II
Wyróżnienie: Martyna Iwańska klasa I, Wiktoria Oleksiak klasa II
Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród ufundowanych przez organizatora odbyło się 4 listopada 2021 roku. Wszyscy uczestnicy otrzymali zdrowe soki i owoce.

Magdalena Tuszyńska