Dzień postaci z bajek

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 09, listopad 2021 Administrator

Każdego roku 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Aby zaakcentować Dzień Postaci z Bajek, dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w zajęciach, podczas których opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Niczym za sprawą czarodziejskiej różdżki, przeniosły się do bajkowego świata. Przypomniały sobie bajki – zarówno te współczesne – jak i te, które należą do kanonu literatury dziecięcej. Były konkursy, kolorowanki, zagadki oraz wspólne czytanie ulubionych utworów. Dzieci m.in. stworzyły plakat z rekwizytami z bajek, wykonywały maski, ozdabiały chatkę z piernika oraz - niczym Kopciuszek - oddzielały ziarenka. Nie zabrakło też tańców i zabaw w rytm dziecięcych przebojów.
Dzień ten był okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale też do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki kształcą postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, wzbogacają słownictwo. Dlatego warto sięgać po bajki nie tylko 5 listopada, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, ale zawsze wtedy, gdy jest taka możliwość.
Wychowawcy: Milena Gołębiewska, Dorota Późniewska, Dorota Sobotka

Dorota Sobotka