Organizacja pracy szkoły w czasie nauki zdalnej

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 17, grudzień 2021 Administrator

W okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie klas I- VIII naszej szkoły (od 23.12.2021r. do 31.12.2021r. - w okresie przerwy świątecznej zajęcia dydaktyczne nie odbywają się).

W związku z powyższym:

Oddziały przedszkolne:
1. Oddziały przedszkolne – pozostają w systemie nauczania stacjonarnego, zajęcia realizowane są zgodnie z obowiązującym tygodniowym planem zajęć.
2. Dyrektor szkoły ma możliwość zawieszenia funkcjonowania oddziałów przedszkolnych, jeżeli wystąpią przesłanki zagrażające życiu
i bezpieczeństwu uczniów.
3. Szkoła zapewnia dowóz i dożywianie.
4. Przywozy i odwozy będą odbywać się zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

Klasy I-III:
1. Klasy I-III – pracują w systemie nauczania zdalnego na platformie Teams zgodnie z obowiązującym planem zajęć.
2. W okresie nauki zdalnej, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie mogą zapewnić opieki z ważnych przyczyn, szkoła organizuje opiekę świetlicową oraz realizację zajęć zdalnych na terenie szkoły. Warunkiem jest złożenie wniosku.

Klasy IV – VIII:
1. Klasy IV – VIII – pracują w systemie nauczania zdalnego na platformie Teams zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

Ponadto:
1. W dalszym ciągu w szkole odbywają się przy zachowaniu reżimu sanitarnego:
• zajęcia rewalidacyjne;
• zajęcia wspomagające (realizowane do 22.12.2021 r.);
2. Nauczyciele biblioteki, specjaliści, psycholog i pedagog pracują w trybie stacjonarnym lub zdalnym, w uzgodnieniu z dyrektorem, w zależności od obecności uczniów na zajęciach w trybie stacjonarnym.
3. Uczniowie, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania mają możliwość realizacji zajęć z wykorzystaniem metod
i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły. Szkoła zapewnia wówczas dowóz i dożywianie. Przywozy i odwozy będą odbywać się zgodnie z harmonogramem oddziałów przedszkolnych.
4. Rodzice mają możliwość wypożyczenia laptopów do realizacji przez uczniów zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
5. W celu zapewnienia prawidłowej organizacji pracy w szkole nauczyciele biblioteki, specjaliści, psycholog i pedagog mogą zostać oddelegowani do wykonywania zadań zleconych przez dyrektora szkoły.

Barbara Grabowska