Działania Uczniowskiego Klubu Sportowego TROPS w 2021 roku.

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 01, luty 2022 Administrator

UKS TROPS w roku szkolnym 2021 aktywnie uczestniczył sportowo. Realizował zajęcia sportowe z programu KLUB 2021 i SKS-u. Dokonał zakupu sprzętu sportowego ze środków finansowych otrzymanych od MSiT w Warszawie oraz Urzędu Gminy w Goworowie. We wrześniu 2021 UKS TROPS zorganizował Europejski Dzień Sportu Szkolnego - było to kolejne działanie programu Aktywnej Szkoły Multisport. Nawiązał współpracę z Fundacją Moniki Pyrek. 12 maja 2021 zorganizował lekcję wychowania fizycznego on-line z Moniką Pyrek – byłą lekkoatletką specjalizująca się w skoku o tyczce, medalistką Mistrzostw Świata i czterokrotną olimpijką.

Ponadto zorganizował wyjazdy na basen w czerwcu, wrześniu i październiku 2021 r. połączone z nauką pływania. Zawodnicy UKS TROPS uczestniczyli w zawodach sportowych: piłki siatkowej, nożnej i tenisie stołowym zajmując czołowe miejsca w powiecie i międzypowiecie. W grudniu 2021 r. UKS TROPS wspólnie z GOKSiR-em zorganizował Turniej Szachowy SZACH-MAT i Turniej MKOŁAJKOWY w piłkę siatkową. Oprócz tego odnowiliśmy współpracę z Fundacją Marcina Gortata uczestnicząc w trzy dniowym szkoleniu w Łodzi - WYCHOWAJ MISTRZA.

Więcej na temat działalności UKS TROPS

Dorota Ciskowska