Światowy Dzień Kota w filii w Szczawinie

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 21, luty 2022 Administrator

17 lutego 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy "Światowy Dzień Kota". Dzieci oglądały film edukacyjny pod tytułem "Kot". Poznały rasy kotów, historię kota domowego a także dowiedziały się jakie te zwierzęta mają zmysły i do czego je wykorzystują.
Ogromnym zainteresowaniem wśród zebranych cieszył się pokaz akcesoriów dla naszych milusińskich. Dzieci mogły zobaczyć m. in.: różne obroże, smycz, drapak, kuwetę, żwirek bentonitowy i silikonowy, transporter, zabawki, miski, płyn do pielęgnacji zębów, szczotkę do wyczesywania sierści oraz karmy mokre i suche.
Po pokazie uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat kotów występujących w bajkach i filmach oglądając plansze z tymi postaciami. Następnie wszyscy wykonywali prace plastyczne, których głównym bohaterem był właśnie kot.
Dzień zakończył się wspólną zabawą przy piosence "Uciekaj myszko do dziury" oraz wręczeniem dyplomów za udział w zajęciach z okazji "Światowego Dnia Kota".

Agnieszka Podleś