Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: czwartek, 14, grudzień 2017 Administrator

Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono "Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada. Właśnie tego dnia, w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej w Goworowie, zorganizowano imprezę z okazji urodzin Pluszowego Misia. 

Świetlicę przyozdobioną sylwetkami bohaterów, malowanych specjalnie na tę okazję, odwiedziły dzieci z misiami dużymi i małymi, puchatymi i kolorowymi. Każdy specjalny gość miał swoje imię i ciekawą historię.
Głównym punktem obchodów "misiowego święta" było spotkanie zorganizowane w świetlicy dla trzech oddziałów przedszkolnych przez p. Ewę Lubiak i p. Anetę Gąsior, które w tym dniu zamieniły się w Misiowe Panie. Atmosfera była wyjątkowa i radosna. Jednak najwięcej emocji dostarczyły maluchom "misiowe konkurencje": konkurs wiedzy o misiach, "Rysuję misia według wskazówek koleżanki, kolegi", "Misiowe puzzle", Degustacja miodku- "bo przecież taki to niedźwiedzi ród, że tak bardzo lubi miód".
Dzieci słuchały też bajki o Misiu. W przerwach między konkursami, przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach ruchowych prowadzonych przez harcerki Goworowskiej Drużyny. Wszyscy uczestnicy święta otrzymali nagrodę w postaci medalu "Misiowego Przyjaciela" oraz słodkiego "małego co nieco". Każda klasa mogła zrobić sobie wspólną fotografię z bohaterem święta - kolorowym Misiem oraz Kubusiem Puchatkiem.
Rozstrzygnięto także konkurs zorganizowany przez p. Ewę Lubiak, polegający na wymyśleniu imienia dla nowego lokatora, dużego pluszowego misia, który od 3 lat mieszka w świetlicy. Miało to być imię związane z gminą Goworowo lub jej okolicami. Wśród bardzo wielu pomysłów najciekawsze okazało się imię "Orzuś", wymyślone przez Hanię Stachacz, uczennicę kl. 0a.
Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych.

Ewa Lubiak, Aneta Gąsior

Odsłony: 6341