Aktualności

Filtr

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Po dziesięciu miesiącach wytężonej nauki dobrnęliśmy szczęśliwie do końca, by udać się na zasłużony, wakacyjny  wypoczynek. Zanim   jednak    uczniowie   usłyszeli   ostatni   dzwonek,   uczestniczyli  w  uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2022/2023.

Piątkowy poranek, 23 czerwca 2023 r., zgromadził w sali gimnastycznej uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wśród wspomnień i wakacyjnych planów ukrytych w uczniowskich wierszach, pożegnano panią Małgorzatę Zacharek, wieloletniego nauczyciela, który po wielu latach sumiennej pracy przeszedł na zasłużoną emeryturę. Podczas akademii nastąpiło również przekazanie sztandaru szkoły. Po uroczystym ślubowaniu absolwentów przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów, nominacji i  podziękowań dla tych, którzy wyróżnili się w zakończonym roku szkolnym w nauce i zachowaniu. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 87 uczniów klas IV-VIII. Dzięki hojności Rady Rodziców zakupiono wiele nagród. Za wyniki w nauce w klasach I-III otrzymało nagrodę 64 uczniów, zaś w klasach IV-VIII - 39 uczniów. 9 uczniów otrzymało nagrodę za 100% frekwencję, zaś 3 uczniów za wzorową.

Uczniem roku 2022/2023 zostali:

klasy 1-3: Martyna Iwańska

klasy 4-6: Zuzanna Gałecka

klasy 7-8: Natalia Dobkowska

 Koperniki roku 2022/2023 w trzech kategoriach otrzymali:

"Osobowość": Hubert Więckiewicz 

 "Odkrycie": Jan Dąbrowski

"Społecznik": Amelia Szczęsna

 Sportowcem roku 2022/2023 w dwóch kategoriach zostali:

Dziewczęta: Cecylia Pons

Chłopcy: Kacper Samoraj

Dziękujemy nauczycielom za całoroczną pracę i trud włożony w nauczanie i wychowanie naszych uczniów, a uczniom za to, że konsekwentnie dzień po dniu starali się sprostać wymaganiom, wzbogacali wiedzę i odkrywali swoje talenty. Podziękowania składamy także wszystkim pracownikom administracji i obsługi. Szczególne podziękowania należą się także rodzicom naszych uczniów za pomoc i życzliwość okazywaną szkole. Mamy świadomość, że bez Waszego wsparcia i wspólnej troski o dobro każdego dziecka i szkoły niewiele moglibyśmy osiągnąć. Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie  w sprawy szkoły i pomoc w rozwiązywaniu różnych szkolnych problemów, za uczestnictwo w przygotowaniu wielu imprez i uroczystości oraz za materialne wsparcie.

Życzymy wszystkim, a przede wszystkim naszym uczniom i nauczycielom udanego wypoczynku dającego siły do sprostania wyzwaniom, jakie pojawią się w następnym roku szkolnym. Życzymy Wam  wspaniałych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

dyrekcja szkoły

Para Prezydencka w Gminie Goworowo

Spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej nie należy do codzienności. Takie wyjątkowe wyróżnienie miało miejsce 20 czerwca 2023 r. Gośćmi gminy Goworowo była Para Prezydencka: Prezydent RP – Andrzej Duda wraz z Żoną, Agatą Kornhauser – Dudą. Ostatni z prezydentów, Ignacy Mościcki zaszczycił swoja obecnością Damięty prawie 100 lat temu, w roku 1928, wizytując manewry wojskowe na naszym terenie.
Celem przyjazdu Pary Prezydenckiej była realizacja wprowadzonego 4 lata temu projektu „SprzątaMY”, W tym roku wybór padł na lasy w Nadleśnictwie Ostrołęckim, ono z kolei wskazało gminę Goworowo, a w niej – las między Kaczką a Kobylinem.
Najważniejszymi odbiorcami przesłania o potrzebie dbania o środowisko są dzieci. W związku z tym również ze Szkoły Podstawowej im Mikołaja Kopernika w Goworowie została wytypowana spora grupa uczniów i harcerzy z klas V, VI, VII. Pod opieką Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, opiekunów, a także pracowników nadleśnictwa wyruszono na leśne kwatery. Dobrze smakowały przygotowane przez organizatorów: woda, baton i jabłko spakowane do torby obok worków, rękawiczek i mokrych chustek. Pogoda była burzowa, kiedy ekipy szkolne zaczęły pojawiać się na polanie obok różnych stacji telewizyjnych, wojska, strażaków, policji, przedstawicieli innych szkół, przedstawicieli Rady z Wójtem Gminy na czele, pracowników Starostwa ze Starostą we własnej osobie, pracowników UOP. Największe jednak wrażenie zrobiło „przejście przez bramki” - detektory. Dopiero wtedy wszyscy zdali sobie sprawę z rangi wydarzenia.
Pachniała grochówka, żar lał się z nieba, nawet parasole i – wyszukany gdzieś pod namiotem – cień – nie pomagały. Do przyjazdu Najważniejszej Pary w Polce zostało 2 albo nawet 3 długie godziny. Namiot z kawą i przekąskami okazał się być dla „Gości”, Opiekunowie to – „Uczestnicy”. To nic, spotkanie Głowy Państwa i Pierwszej Damy zrewanżuje wszystko.
Są! Zwyczajni, sympatyczni, uśmiechnięci, wchodzą miedzy tłum. Zmierzają do małej niewysokiej sceny ( ta z kamerami o wiele wyższa). Wspierają się nawzajem. Krótko mówią. Krótko, ale zapada w serce Ich apel o potrzebie dbania o środowisko. W swoim niedługim wystąpieniu Pan Prezydent powiedział, że lasy muszą być czyste „należy je oczyścić ze wszystkiego, co mogłoby przyczynić się do ich zniszczenia”...
Idą w tłum do dzieci, mimo że po drugiej stronie czekają na Nich delegacje z upominkami. Rozmawiają, pytają, chętnie pozują do zdjęć (ochrona w pełnej gotowości). Najbardziej urzeka spontaniczność, kiedy proszeni są o zrobienie zdjęcia z nauczycielami. Żona Pana Prezydenta już zobligowana, woła do swojego Męża „Andrzejku, chodź do nas, zrobimy zdjęcie z nauczycielami”. I to jest moment, kiedy czas oczekiwania przestał mieć znaczenie.
Zaproszeni do Belwederu z jego graficzną kopią w ręku, przekonani o wartości spotkania, stwierdziliśmy, że warto było czekać, tym bardziej że „następne będzie, może za 100 lat”.

Uczestnicy

ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ – EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Zaświadczenia o szczegółowych wynikach Egzaminu Ósmoklasisty będą do odbioru od dnia 6.07.2023 r. (czwartek) w godzinach pracy sekretariatu – od 7:00 do 15:00.

Odbioru zaświadczenia o wynikach może dokonać także rodzic/opiekun prawny ucznia.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach jest możliwość odbioru zaświadczenia przez inną upoważnioną przez rodzica osobę, po przedstawieniu stosownego upoważnienia. W takiej sytuacji upoważniona osoba powinna również okazać swój dowód tożsamości. Zachęcamy do skorzystania ze wzoru upoważnienia.

Przypominamy również zdającym o konieczności przekazania zaświadczeń/informacji o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty do wybranych przez kandydatów szkół ponadpodstawowych w wymaganym terminie.

Upoważnienie odbiór wyników

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Barbara Grabowska

Koło chemiczne


Ostatni tydzień zajęć szkolnych skłania do podsumowań. Koło chemiczne cieszy się każdego roku dużym zainteresowaniem. Jest skierowane na zajęcia laboratoryjne. Podopieczni uczą się samodzielnego wykonywania doświadczeń, bezpieczeństwa, planowania, wyciągania wniosków. Uczą się przez zabawę, rozwijają kreatywność. Wzajemny szacunek, wsparcie dla każdego - to nasz znak firmowy. Pomysłów na zajęcia jest dużo, często brakuje roku szkolnego na ich realizację. Od otrzymywania wodoru, przez kolorowe wskaźniki chemiczne do ozdób z żywicy epoksydowej. Uczniowie są tak bardzo zaangażowani w pracę, że dzwonek jest dla nich zaskoczeniem. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają na udział w konkursach chemicznych. W tym roku był to konkurs chemiczny MKO i Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Bardzo dziękuję uczniom klas - 8a i 8b za udział w zajęciach, świetną atmosferę, którą stworzyliście. Korzystajcie ze zdobytej u mnie wiedzy. Klasy siódme zapraszam do kontynuowania wspólnej przygody w nowym roku szkolnym.

Opiekun koła: Joanna Janowska-Milczarek

Dzień Historii i Wspomnień

Dnia 6 czerwca 2023 r. obchodziliśmy Dzień Historii i Wspomnień. Dołączyliśmy do uroczystości organizowanych w całej Polsce przed dniem  10 września 2023r. , kiedy odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów. Uroczystości te mają na celu upowszechnianie  wiedzy o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej.

Uczniowie naszej szkoły poznali bliżej postać Pani Jadwigi Dudziec - dawnej mieszkanki gminy Goworowo. O niej uczniom opowiadali zaproszeni goście: Pani Krystyna Drabot  – pasjonatka historii Goworowa oraz Pan Lucjana Zubko - siostrzeniec Pani Jadwigi Dudziec.

Pani Jadwiga Dudziec urodziła się w Jaworach, niedaleko Goworowa. Swoje dorosłe życie związała z Wilnem, gdzie była nauczycielką i działała w harcerstwie. Zastała tam ją II wojna światowa. W czasie tej okrutnej zawieruch uratowała wiele osób pochodzenia żydowskiego. Zginęła w 1944 roku raniona odłamkiem pocisku. Pochowana została na cmentarzu w Wilnie. Na cmentarzu w Goworowie znajduje się pamiątkowa tablica poświęcona jej pamięci. W roku 1999 Instytut Yad Vashem w Jerozolimie przyznał jej tytuł „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata”, 20 grudnia 2018 roku prezydent RP Andrzej Duda nadał jej pośmiertnie jedno z najwyższych odznaczeń państwowych – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 2021 również prezydent Litwy Gitanas Nausėda odznaczył pośmiertnie Jadwigę Dudziec Krzyżem Ratowania Ginących.

Bożena Drabot, Michał Niechoda

Lato, lato, lato czeka…

Już od dziesięcioleci uczniowie polskich szkół słowami tej piosenki żegnają rok szkolny i witają wakacje.
Zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca 2023 roku o godzinie 9.30. Na uroczystości byli obecni: Dyrektor szkoły Barbara Grabowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Ewa Wyrębek, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, uczniowie oraz przedszkolaki. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło podsumowanie działań, jakie zostały zrealizowane w placówce. Padły słowa podziękowania dla osób, które wspierały zadania mające na celu rozwój szkoły. Uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia danej klasy, a dzieci z oddziałów przedszkolnych cieszyły się , że pomyślnie zakończyły swój etap kształcenia. Ci, którzy odnieśli wyjątkowe sukcesy otrzymali nagrody książkowe. Ogromną niespodzianką
i powodem do dumy było otrzymanie przez Martynkę Iwańską (kl. II) zaszczytnego tytułu
„Ucznia Roku” przyznawanego za szczególne osiągnięcia.
Kolejnym punktem programu była część artystyczna, w trakcie której uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych dziękowali za wspólnie spędzony czas, naukę i zabawę. Nastąpiło też pożegnanie uczniów klasy III i pięciolatków, przed którymi otwiera się kolejny etap edukacyjny. Były podziękowania, upominki, kwiaty i dyplomy. Trzecioklasiści na pożegnanie usłyszeli następujące słowa:
„Moi najmilsi, jestem z was dumna,
że dziś zdobyliście pierwszy szczyt. (…)
Każde z was wszystkich ma zalet tyle!!!
Jedno drugiemu zawsze pomoże.
Bądźcie odważni, wierzcie w swą siłę,
co nawet góry przenosić może!
Pasma sukcesów, mądrości wiele.
Niechaj marzenia wam się spełniają.
Niech otaczają was przyjaciele,
a wasi bliscy niech was wspierają.”

Dziękuję za wytrwałość i wspólne dążenie do celu. Życzę wszystkim wspaniałego, pełnego przygód wypoczynku i relaksu podczas tegorocznych wakacji.

Barbara Rutkowska – kierownik filii

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

23 czerwca 2023 r. (piątek)

KLASY „0” – III
- od godz. 7.00 do godz. 7.50 – przyjazd uczniów według harmonogramu
- godz. 8.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego w sali gimnastycznej, po zakończeniu uroczystości, spotkania uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach
- od godz. 9.35 – odjazd uczniów według harmonogramu

Przyjazd uczniów kl. 0-3

Odjazd uczniów kl. 0-3

KLASY IV – VIII
- od godz. 9.35 do godz. 10.30 – przyjazd uczniów według harmonogramu
- godz. 11.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego w sali gimnastycznej, po zakończeniu uroczystości, spotkania uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach
- od godz. 13.30 – odjazd uczniów według harmonogramu

Przyjazd uczniów kl. 4-8

Odjazd uczniów kl. 4-8

Dnia 25 czerwca 2023 r. (niedziela) o godz. 9.00 zapraszamy na mszę św. na zakończenie roku szkolnego do kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Goworowie, która będzie sprawowana w intencji całej społeczności szkolnej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Barbara Grabowska

EKOLIGICZNY PIKNIK RODZINNY „Rodzina i świat z ekologią za pan brat”

18 czerwca 2023 r., na boisku Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny pod hasłem „Rodzina i świat z ekologią za pan brat”, którego organizatorem była Gmina Goworowo. Mógł on się odbyć,  w tak atrakcyjnej formie, dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Celem wydarzenia było kształtowanie postaw proekologicznych dzieci połączone z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska, pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej, a przede wszystkim miłe spędzenie wspólnie niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie.

Gospodarzem pikniku była szkoła, której uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i zdobytą wiedzę oraz często skrywane talenty. Rodzice natomiast mieli możliwość obejrzeć wystawy prac konkursowych swoich pociech i z dumą podziwiać ich występy. Na scenie wystąpili uczniowie klas 0-8 z programem przygotowanym pod opieką wychowawców, chór dziecięcy oraz nauczycielski, a także zuchy z harcerze z goworowskiej gromady i drużyny ZHP. Przeważała tematyka rodziny i ekologii, ale nie zabrakło tanecznych czy poetyckich występów, wprowadzających zebraną licznie publiczność w atmosferę zbliżających się wakacji.

Zaproszone Studio Tańca SWAG przygotowało mistrzowski pokaz, który był prawdziwą ucztą! Taniec to ich pasja, która widoczna była w pełnych ekspresji choreografiach. W ciągu ostatniego roku szeregi studia zasiliła duża grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Goworowie. Założycielem i Trenerem głównym Studia, jest Olga Nitkowska-Brejnak - pedagog, instruktor z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tancerka, choreograf z niezliczoną już ilością nagród i wyróżnień na turniejach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Dodatkowo, wokół sceny była zgromadzona cała moc atrakcji, które miały na celu zarówno zabawę, jak i edukację. Organizatorzy przygotowali 12 ekostanowisk warsztatowych, na których można było spróbować swoich sił w wykonaniu: bomby kwietnej, ekoprzypinki, biżuterii, wianków i aniołków techniką makramy. Uczestnicy pikniku mieli możliwość także spróbować ekologicznych ciasteczek, namalować obraz na płótnie, rodzinnie zbudować ekozamek z wykorzystaniem materiałów, które zwykle traktowane są jako odpady, czy naprawić lub poczytać książkę popijając smaczną kawę na leżaku. Dużą popularnością cieszyło się koło fortuny, fotobudka oraz ekologiczna gra terenowa 50tka. Całości dopełniły liczne  atrakcje i pyszne przekąski przygotowane przez gminne Koła Gospodyń Wiejskich  
z Goworowa, Goworówka, Żabina, Lipianki, Brzeźna oraz Ponikwi Dużej, którym organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie.

Finałem pikniku było rozstrzygnięcie licznych konkursów ekologicznych, w których uczniowie zdobyli atrakcyjne nagrody oraz wspólnie odtańczony taniec integracyjny.

Zakończyliśmy rok truskawkowo

Po całym roku środowych zdrowych spotkań koła zdrowego żywienia, na ostatnie  przedwakacyjne spotkanie wybraliśmy królujący obecnie owoc jakim jest truskawka.

Truskawka  to rodzimy superowoc, który kochają Polacy. Oprócz witamin jest bogata w antyoksydanty, wspomaga odporność oraz jest cennym źródłem błonnika. Posiada wiele wartościowych składników odżywczych, a jednocześnie jest niskokaloryczna. Ten, kto miałby wystarczająco czasu i cierpliwości w wakacje, mógłby doliczyć się blisko 200 nasion na pojedynczym owocu. My  podczas zajęć nie mieliśmy tyle czasu, wystarczyło go jednak na przygotowanie dwóch przysmaków zawierających truskawki. Były to pancakes z polewą truskawkową oraz deser truskawkowy. Wszystko smakowało przepysznie i było zdrowe. Na koniec miło było usłyszeć przepiękne słowa, które są najmilszym prezentem dla opiekuna koła. "Czuliśmy się tu jak na rodzinnych obiadach”. Życzę wszystkim bezpiecznych, słonecznych i niezapomnianych wakacji. Do zobaczenia za dwa miesiące.

Opiekun koła: Ewa Lubiak

Turnieje i sparingi w mini piłkę nożną oraz halową chłopców w kategorii wiekowej U13 oraz U12.

W drugim semestrze w roku szkolnym 2022/2023 odbyły się turnieje oraz sparingi wyjazdowe i miejscowe w mini piłkę nożną oraz halową chłopców.
Pierwszą rywalizacją był Turniej Walentynkowy w piłkę halową zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Goworowie, na który zgłosiło się sześć drużyn z powiatu. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które zajęły I i II miejsce.
Następnie odbył się turniej w Czerwinie „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w którym rywalizowaliśmy z siedmioma drużynami z powiatu i ostatecznie zajęliśmy III miejsce w półfinale.
Nasi chłopcy z SP Goworowo, brali również udział w sparingach ze Szkołą Podstawową w Różanie oraz Szkołą Podstawową w Lelisie. Spotkania sparingowe uwidoczniły grę indywidualną oraz zespołową każdego z chłopców z SP w Goworowie i dały ogólne rozeznanie w umiejętnościach technicznych i taktycznych naszych piłkarzy.
Wyniki jakie uzyskaliśmy ze sparingów:
1. Piłka halowa:
SP Goworowo – SP Różan 7 – 0
2. Boisko trawiaste:
SP Goworowo – SP Różan 3 – 1
SP Goworowo – SP Lelis 11 – 5
Dziękuję uczniom, którzy brali udział w reprezentowaniu naszej szkoły.

Jarosław Karpiński

Truskawkowy uśmiech na wakacje!


Nasz ostatni logopedyczny projekt był wyjątkowo smaczny i pachnący, bo… truskawkowy!
Wszyscy lubią lato i truskawki, ale czy komuś przyszłoby do głowy, że można je wykorzystać w terapii logopedycznej? Truskawki maja wiele walorów, są zdrowe, angażują zmysły smaku, zapachu i dotyku. Na zajęciach terapii mowy dzieci porównywały kształty, łączyły cechy, tworzyły szeregi, uczyły się symetrii, przeliczały pestki i robiły truskawkowe ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, a na koniec zajadały truskawkowe lizaki. Za zaangażowanie w pracę otrzymały truskawkowe medale i zabawne zadania wakacyjne. Do zobaczenia za dwa miesiące!

Ewa Lubiak
Żanetta Korczakowska

NA STYKU KULTUR

Uczniowie klasy 6a, 6b i 7b pod opieką wychowawców - p. Jagody Gołębiewskiej, p. Doroty Skierczyńskiej, p. Małgorzaty Dobkowskiej oraz wicedyrektora – p. Marka Skierczyńskiego udali się dnia 6 czerwca 2023 r. na jednodniową wycieczkę objazdową na Podlasie.
Pierwszym punktem wycieczki był Białystok nazwany „Wersalem Podlasia”. Uczniowie zwiedzili Pa-łac Branickich. Spacerowali też po Rynku Kościuszki. Główny plac Białegostoku to serce miasta bijące żywym rytmem, powstałe za sprawą hetmana Jana Klemensa Branickiego, który przebudował je po pożarze miasta w 1753 roku. Uczniowie mogli podziwiać budowle z tamtych czasów. Zobaczyli ratusz z wieżą zamkową, katedrę, cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy.
Następnie uczniowie przemierzyli „SZLAK TATARSKI”. W Kruszynianach zwiedzający zobaczyli me-czet oraz cmentarz muzułmański. Opiekun meczetu przybliżył zasady kultury i religii. Po czym uczniowie dotarli się do Jurty Tatarskiej, gdzie u pani Dżenetty zapoznali się z kulturą i życiem tatarów polskich.
Ostatnim punktem programu była godzinna lekcja wychowania fizycznego w Jumper Park Trampolin w Białymstoku.

Dorota Skierczyńska

 

Dzień Rodziny w filii w Szczawinie

W piątek 16 czerwca w naszej placówce odbył się Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, przez panią kierownik Barbarę Rutkowską. Następnie dzieci z grup Biedroneczki oraz Misie zaprezentowały krótką część artystyczną. Przedszkolaki z przejęciem recytowały wiersze oraz zaprezentowały piosenkę połączoną z grą na instrumentach muzycznych.

Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Panią kierownik Barbarę Rutkowską „Wakacje z Rodziną”. Pan Wójt Piotr Kosiorek wręczył nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy dla zwycięzców:
I - miejsce Oliwia Zych z Rodzicami
I - miejsce Franciszek Rurka z Rodzicami
II - miejsce Julian Strzeszewski z Rodzicami
II - miejsce Maria Plata z Rodzicami
III - miejsce Zofia Plata z Rodzicami

Dzień bez plecaka, czyli uczniowska kreatywność - fotorelacja

Wycieczka do Olsztyna

7.06.2023 r. pod opieką: pani Elżbiety Relugi-Grabowskiej, Elizy Skrzecz-Witkowskiej, pana Michała Niechody oraz pana Grzegorza Dzierzgowskiego klasy 8 i 7 wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Najpierw odwiedziliśmy Planetarium, gdzie dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych informacji na temat planet oraz nieba. Następnie udaliśmy się na Zamek Kapituły Warmińskiej, gdzie spędziliśmy czas na podziwianiu tak wspaniałego miejsca oraz jego zabytków. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o zarządcy Zamku Mikołaju Koperniku.  Po odwiedzeniu Zamku udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, który ukrywa w sobie wiele wspaniałych uroków. Następnym punktem naszego zwiedzania była plaża miejska, na której mogliśmy trochę odpocząć oraz podziwiać cudowne uroki Olsztyna  Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Galerii Mazurskiej tam mogliśmy spokojnie zjeść i pochodzić po sklepach.

Elżbieta Reluga-Grabowska
Eliza Skrzecz-Witkowska
Michał Niechoda
Grzegorz Dzierzgowski

 

Dzielny jak żołnierz


7 czerwca odwiedziła naszą szkołę 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej z 52 Batalionu Lekkiej Piechoty w Komorowie. Żołnierze przeprowadzili ciekawe zajęcia z kształcenia obywatelskiego
i przysposobienia obronnego. Podczas spotkania żołnierze opowiadali o swojej służbie, tak ważnej dla naszej ojczyzny. Przywieźli ze sobą różne elementy wyposażenia każdego żołnierza. Dodatkowym, a bardzo cennym, akcentem były zajęcia z pierwszej pomocy. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 0-8. Dziękujemy za ciekawą porcję wiedzy, możliwość skorzystania z atrakcyjnych zajęć i zdobycia nowych umiejętności.

Aneta Kosek

Konkurs plastyczno-ortograficzny "Jak zapamiętać"


Co roku w naszej szkole odbywa się konkurs, którego celem jest stworzenie ortogramu ułatwiającego zapamiętanie wyrazów z trudnością ortograficzną. W tym roku były to wyrazy z "rz" niewymiennym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wyniki konkursu:
I miejsce Cecylia Pons
II miejsce Aleksander Lendzioszek, Zofia Zięba 
III miejsce Paulina Suska

Ewa Mirowska

Miedzypowiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „WATRA 2023”

Po raz kolejny 20 maja 2023 roku odbył się Miedzypowiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „WATRA 2023” W Szkole Podstawowej w Goworowie. Była to świetna okazja do tego, aby dzieci i młodzież mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

Uczestnicy prezentowali swoje talenty w kilku kategoriach: zuchy zespoły, zuchy soliści, harcerze młodsi zespoły, harcerze soliści.

W kategorii zuchów został wyróżniony zespół z Myszynieckiej Gromady Zuchowej "Wędrowne Skrzaty". Pośród zuchowych solistów wyróżnione zostały Anna Barszcz z 2. Ostrołęckiej Drużyny „Szare Wilczki”, Hanna Nowak z SP w Goworowie i Lena Kaczeńska z Myszynieckiej Gromady Zuchowej "Wędrowne Skrzaty”

Nasza wyprawa do Łomży i Drozdowa

Kolejny rok szkolny dobiega końca. Czas na odpoczynek, dlatego 19 czerwca 2023r. wybraliśmy się na wspólna wycieczkę, tym razem, do Łomży i Drozdowa. Wszystko nam sprzyjało: pogoda, humor, chęć miłego spędzenia czasu. Biuro „Sośniny” z Ostrołęki zapewniło nam następujące atrakcje:
- Spektakl pt. „Karius i Baktus” w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.
Karius i Baktus to para tajemniczych osobników żyjących w buzi Marka. Chłopiec dostarcza im nieprzebranych ilości słodyczy, których nadmiar połączony z brakiem higieny doprowadza do bólu zęba. Przedstawienie w zabawny i zarazem pouczający sposób pokazuje najmłodszym, jak ważna jest higiena zębów.
- Zajęcia teatralne z aktorem, który opowiada, jak ważne jest dla niego skupienie i dykcja. Dzieci wykonują z nim różne ćwiczenia. Bawią się i zarazem uczą.
- Wspólny piknik na świeżym powietrzu.
- Zwiedzanie Muzeum Przyrody w Drozdowie
Obejrzeliśmy następujące wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy: „Trofea łowieckie”, „Szata roślinna Kotliny Biebrzańskiej”, „Ptaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Ssaki Kotliny Biebrzańskiej”, „Łoś Król Bagien Biebrzańskich”. Dzieci poznały historię Drozdowa oglądając wystrój salonu dworskiego. Ogromne wrażenie wywarła na nich ekspozycja akwarystyczna oraz wystawa „Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi”.
- Posiłek w restauracji Mc Donald’s.
Wróciliśmy zadowoleni i pełni nowych wrażeń. Życzymy wszystkim miłego odpoczynku
w wakacje.

Barbara Rutkowska

Sportowy Dzień Dziecka

Sportowy dzień dziecka w naszej szkole był pełen radości, entuzjazmu i zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na boisku szkolnym, gotowi do udziału w różnorodnych konkurencjach sprawnościowych. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny i wspólnie rywalizowali. To był moment, w którym każdy czuł się częścią zespołu i mógł doświadczyć siły współpracy, wzajemnego wsparcia. Wyścigi były pełne ekscytacji i oklasków, a każda drużyna dawała z siebie wszystko, aby zdobyć cenne punkty dla swojej grupy.
Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów. Każda rywalizująca grupa była doceniona za swoje zaangażowanie, wysiłek i sportowy duch. Dzień ten wzmocnił więzi między uczniami i nauczycielami oraz zachęcił do dalszej aktywności sportowej.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Uwaga


Zmieniony rozkład jazdy autobusów od 19 do 22 czerwca
(odwozy)
Rozkład przywozów pozostaje bez zmian

Rozkład odwozów

Szczegółowy harmonogram pikniku rodzinnego

Zaproszenie na "Ekologiczny piknik rodzinny"

 

„Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” – zakończenie projektu edukacyjnego

Nasza przygoda z Amadeuszem dobiegła końca. Będziemy miło wspominać sympatycznego kotka, który wiele nas nauczył.
Zrealizowaliśmy sześć tematów przewodnich oraz trzy zadania dodatkowe przewidziane w projekcie edukacyjnym. Uczniowie klasy II chętnie uczestniczyli w powyższych działaniach, angażując rodziców oraz społeczność szkolną. Mieliśmy okazję rozwinąć pozytywne cechy naszej osobowości oraz nauczyliśmy się rozmawiać o emocjach, które są dla nas szczególnie trudne. Realizacja projektu pozwoliła dodatkowo wzbogacić wiedzę nauczycieli na temat pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
Podsumowaniem naszych działań jest Księga pamiątkowa, do której obejrzenia serdecznie zapraszam.

 

 Prowadząca zajęcia: Barbara Rutkowska

Biwak klas czwartych

Biwak rozpoczął się wcześnie rano, kiedy wszyscy uczestnicy zebrali się przed szkołą. Wyposażeni w plecaki, przekąski i dobry nastrój, wyruszyli w długą pieszą podróż. Trasa prowadziła przez malownicze tereny wiejskie, lasy i pola, co dawało uczniom okazję do cieszenia się pięknem przyrody i rozwijania zdolności orientacyjnych. Piesza wędrówka była pełen radości i entuzjazmu, a uczniowie wspierali się nawzajem, motywując się do dalszego pokonywania kolejnych kilometrów. Po dotarciu do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance, wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek. Wieczorem odbyło się wspólne ognisko, na które przybyli również rodzice, tworząc atmosferę pełną radości, wspomnień i wzajemnego wsparcia. Po wieczornych atrakcjach, był czas na nocleg, który był nie tylko okazją do zacieśnienia więzi między uczniami, ale również do samodzielności i rozwijania umiejętności organizacyjnych. Następnego dnia wróciliśmy  do szkoły pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień, a także planów gdzie wyruszymy we wrześniu. Dziękujemy Pani Beacie za pomoc przy organizacji i opiekę nad naszymi wychowankami.

Wychowawcy

Wycieczka do łódzkiego Orientarium

Wycieczka wolontariuszy i uczniów z klasy IV a i IV b do Orientarium Zoo w Łodzi, oraz spacer i zwiedzanie ulicy Piotrkowskiej były pełne radości i fascynujących doświadczeń. Uczniowie wyruszyli wcześnie rano, pełni entuzjazmu i gotowi na niezapomniane przygody. Pierwszym przystankiem wycieczki był ogród zoologiczny. Wszyscy byli zachwyceni różnorodnością zwierząt i ich środowiskiem życia. Największa frajdą był czas karmienia słoni i ich porannej toalety – czyli kąpieli w basenie.
Następnym etapem wycieczki był spacer po słynnej łódzkiej ulicy Piotrkowskiej. Ta historyczna i malownicza ulica była pełna kolorowych sklepów, restauracji i zabytkowych budynków. Uczniowie mieli okazję podziwiać unikalną architekturę miasta i poznać historię Łodzi. Spacerowali wśród tłumu ludzi, a atmosfera była pełna energii i życia. Podczas spaceru była okazja do skosztowania lokalnych specjałów i wypróbowania tradycyjnych lodów, które było prawdziwą ucztą dla kubków smakowych.
Po pełnym przygód dniu, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i wspomnień, które na długo pozostaną w ich sercach. Wycieczka była nie tylko zabawą, ale również ważnym elementem edukacji, który pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania i poznawać świat w praktyce.

Agnieszka Dąbrowska

Różowa skrzyneczka w naszej szkole

"Różowa skrzyneczka" - to fundacja walcząca z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym, która zabiega o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W skrzyneczkach znajdują się darmowe podpaski i tampony.

Zasada jest jedna: WEŹ, jeśli potrzebujesz, ZOSTAW, jeśli masz nadmiar!

Dzięki staraniom wolontariuszek taka skrzyneczka jest też w naszej szkole. Zanim została zamontowana w toalecie dziewcząt na parterze budynku dawnego gimnazjum z dziewczętami z klas 6 - 8 przeprowadzone zostały zajęcia online z panią Karoliną z fundacji różowa skrzyneczka, która przypomniała o zasadach higieny w czasie menstruacji. Bardzo się cieszymy, że wszystkie kobietki, duże i małe, nie będą czuły się wykluczone i będą miały dostęp do środków higieny. 

Poniżej link do strony zawierającej szczegółowe informacje na temat różowej skrzyneczki: https://www.rozowaskrzyneczka.pl/

Szkolny Klub Wolontariusza

Wspaniała lekcja przyrody

Rabędy, 7 czerwca 2023 r.

Na polanie przed leśniczówką w Rabędach spotkali się wszyscy uczestnicy Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Leśnik przyjacielem naszego lasu”. Przedstawiciele klas II ze wszystkich szkół naszej gminy oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni przez Adama Staszczuka reprezentującego Leśnictwo Goworowo na zajęcia w ramach edukacji leśnej. Pan leśniczy w podziękowaniu za udział w uroczystości rozdania nagród laureatom w Filii
w Szczawinie (19 maja) postanowił zorganizować wspólne spotkanie.
Zajęcia poprowadził podleśniczy Łukasz Hryniewski. Podczas spaceru po lesie z pasją opowiadał o swojej pracy. Przekazywał ciekawostki o roślinach i zwierzętach leśnych. Odpowiadał na pytania uczestników, które dotyczyły życia i ochrony lasu. Była to wspaniała lekcja przyrody, która być może, zachęci dzieci w przyszłości do wykonywania tak potrzebnego zawodu.
Dziękuję Pracownikom Leśnictwa Goworowo oraz Koleżankom i Kolegom za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Barbara Rutkowska

Ogłoszenie

 

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE,
przypominam, że 9 czerwca 2023 r. (piątek) jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Tego dnia szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach 8:30 – 12:30, lecz nie zapewnia dowozu i dożywiania uczniów.

Z poważaniem, dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Goworowie Barbara Grabowska

Jest jedno takie serce spośród serc wielu tysięcy...


1 czerwca uczniowie naszej szkoły zaprosili swoje mamy na uroczyste obchody Dnia Matki i Dnia Dziecka.
Przybyłych na uroczystość gości słowami wiersza "Najczerwieńszy kubek" Natalii Usenko i życzeniami przywitała Pani Kierownik Barbara Rutkowska. Dzieci z radością recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki dla swoich mam. Tego dnia na mamy czekało wyjątkowe zadanie: odnalezienie swojego portretu namalowanego przez dziecko.
Kolejną niespodzianką była projekcja filmu pod tytułem "Twoja mama" przygotowanego przez GOKSIR z udziałem naszych uczniów. Życząc wszystkiego, co najpiękniejsze dzieci wręczyły swoim mamom piękne laurki. Życzenia i głośne "Sto lat" przeznaczone było dla tatusiów z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Uwieńczeniem dnia było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, poczęstunkiem i zabawami na szkolnym boisku.
Dzieciom, Mamom oraz Tatusiom z okazji ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze!

Bogumiła Archacka

Czytanie na Polanie

To były ostatnie, popołudniowe zajęcia czytelnicze dla dzieci uczęszczających na świetlicę w tym roku szkolnym. Zgodnie z założeniami organizatorów ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”, w której wzięliśmy udział 6 czerwca 2023 roku, odbyły się one na świeżym powietrzu.
Nasi podopieczni przynieśli do szkoły koce i poduszki. Po całym dniu pracy mogli się zrelaksować, leżąc na nich w cieniu drzew i słuchając czytanych im przez nauczycieli książek. Lekturą, która wzbudziła wśród słuchaczy najwięcej emocji była opowieść o uczuciach „Gdzie jesteś, misiu?” autorstwa Julii Volmert. Dzieci prawidłowo oceniły postępowanie jej bohaterów, zwracając szczególną uwagę na to, jak nie należy zachowywać się wobec innych.
Podsumowaniem akcji była wspólna zabawa ruchowa pt. „Szukamy misia”. Wszyscy świetnie się bawili. Po raz kolejny udowodniliśmy, że po książkę można sięgnąć w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

#czytanienapolanie

A. Podleś, E. Skrzecz-Witkowska

Egzaminy ósmoklasisty - fotorelacja

Dzień językowy

2 czerwca 2023 r. odbył się dzień językowy, który jak zawsze jest dobrą okazją, by zwrócić uczniom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu, jak również dbałość użycia języka ojczystego.
Dzięki znajomości języków mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. Potwierdzeniem tych słów była wyświetlona prezentacja multimedialna, przygotowana przez ucznia klasy V b Jana Dąbrowskiego.

Podczas godziny wychowawczej uczniowie klas IV-VIII, pod opieką wychowawców, przygotowywali prace kulinarne pn. „Flagi na talerzu”. Wśród 11 zgłoszonych, zdaniem jury, wygrała flaga Kanady w wykonaniu klasy IV a, która otrzymała voucher o wartości 200 zł „na małe przyjemności”.

Matematyczny sukces Hani!

Uczniowie klas I-III wzięli udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr. Do I etapu przystąpiło blisko 40 tys. dzieci z całej Polski!
W II etapie, w którym zmierzyło się prawie 4 tys. półfinalistów, naszą szkołę reprezentowała Hanna Nowak, uczennica klasy IIIa. Gratulujemy naszej uczennicy umiejętności oraz odwagi w podejmowaniu matematycznych wyzwań.
Wiemy, że to nie tylko sukces ucznia, ale również nauczyciela, który prowadzi zajęcia na co dzień. Dziękujemy i gratulujemy pani Małgorzacie Zacharek, wychowawcy klasy III a.

Aneta Kosek

Wiersze Aleksandra Fredry widziane oczami dzieci


Dnia 22 lipca 2022 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił patronów roku 2023. Wśród najwybitniejszych polskich postaci znalazł się Aleksander Fredro, w związku ze zbliżającymi się obchodami 230. rocznicy urodzin pisarza. Aby uczcić pamięć, a także pogłębić wiedzę na temat twórczości poety, w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie został zorganizowany Gminny konkurs plastyczny pod hasłem: „Ilustracja do wiersza Aleksandra Fredry”.
Uczestnikami konkursu były dzieci z klas 0-III z terenu gminy Goworowo. Wykonały one przepiękne prace plastyczne do znanych nam wierszy, m. in.: „Osiołkowi w żłoby dano”, „Paweł i Gaweł”, „Koguty”, „Sowa” i „Czyżyk i zięba”.
Najpopularniejszym utworem zilustrowanym przez młodych artystów okazał się jednak wiersz „Małpa w kąpieli”, którego treść przypomniała nam p. Ewa Wyrębek – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goworowie, podczas uroczystego podsumowania konkursu dnia 30 maja 2023 roku.

Udział w koncercie

26 maja na Fortach Bema chór naszej szkoły wziął udział w koncercie pod hasłem: "Młodzież swojemu miastu". Uroczystość została zorganizowana z okazji 650-lecia nadania Ostrołęce praw miejskich oraz w 192 rocznicę „Bitwy pod Ostrołęką” z okresu Powstania Listopadowego. W koncercie wzięły udział połączone grupy wokalne z powiatu ostrołęckiego – łącznie około 500 osób.
Przygotowania koncertu trwały ponad 3 miesiące. Dziewczęta pod czujnym okiem p. Beaty Ciepierskiej i p. Henryka Gadomskiego przygotowywały repertuar składający się z pieśni patriotycznych i kurpiowskich - 13 utworów chóralnych przy akompaniamencie Zespołu Instrumentalnego Państwowej Szkoły Muzycznej.
Koncert został gorąco przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Ogromny chór robił wrażenie – dzięki pięknym wykonaniom utworów dostarczył wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Beata Ciepierska

Mamy laureata w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego KRUS.

''Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy'' - pod takim hasłem trwa XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs zorganizowany jest w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym, a jego celem jest promowanie właściwych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.
W pierwszym etapie konkursu Placówka Terenowa KRUS w Ostrołęce wyłoniła laureatów na szczeblu powiatowym.
Uczeń klasy I naszej Filii w Szczawinie Antoni Pazik zajął I miejsce w kategorii wiekowej klas 0-III.
25 maja w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Oddział Regionalny KRUS w Warszawie oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
Prace laureatów pierwszych miejsc zostały przekazane do kolejnego etapu, do oceny przez Wojewódzką Komisję Konkursową obejmującą teren działania Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie.

Bogumiła Archacka

 

Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

18 maja uczniowie klasy I a wzięli udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Ostrołęce. Cel konkursu to propagowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki nałogów, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, higieny osobistej, higieny jamy ustnej oraz bezpiecznego wypoczynku. Pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę „Surówki mądrej główki” autorstwa p. Żanetty Korczakowskiej, p. Ewy Lubiak i p. Katarzyny Chilickiej. Wystąpili w kolorowych kostiumach przygotowanych przez rodziców. Scenę ozdabiały apetyczne rekwizyty warzyw wykonane przez p. Beatę Piechocką i p. Katarzynę Bochenek. Występ małych artystów na dużej scenie w OCK w Ostrołęce był fantastyczny. Zachwycił opiekunów i rodziców. Gratulujemy.                                                                                                                                                                                                        

Katarzyna Chilicka

Koło biologiczno - chemiczne

Koło biologiczno-chemiczne stanowi rozszerzenie zajęć lekcyjnych z chemii i biologii dla osób szczególnie zainteresowanych przedmiotami przyrodniczymi. Podczas zajęć młodzież w formie ćwiczeń laboratoryjnych poznaje tajniki chemii i biologii. Głównym celem koła jest zapoznanie się uczniów ze sprzętem laboratoryjnym oraz sposobem planowania doświadczeń. Ponadto uczniowie mają możliwość poszerzenia i uzupełnienia swojej wiedzy. 

Joanna Janowska-Milczarek

II Międzyszkolny Konkurs Chemiczny Lab Chem 2022.

18 maja 2022 r. odbył się II Międzyszkolny Konkurs Chemiczny Lab Chem 2022. Konkurs zorganizowany przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce. Do konkursu przystąpiło 112 uczniów z terenu miasta Ostrołęka i powiatu ostrołęckiego. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów (najliczniejsza grupa). Najlepsze wyniki otrzymali: Alicja Andrzejewska 7b, Wioleta Krupka 7b, Nadia Zięba 7a, Adam Zalewski 7a, Patrycja Gałecka 7b. Cieszymy się z zainteresowania chemią wśród młodzieży, chęcią rozwoju i motywacją do poszerzania wiadomości.

Joanna Janowska-Milczarek

Edukacja i integracja w Ciechanowie


Kolejny rok szkolny dobiega końca. Czas na odpoczynek, dlatego 21 czerwca 2022r. wybraliśmy się na wspólna wycieczkę, tym razem, do Ciechanowa. Wszystko nam sprzyjało: pogoda, humor, chęć miłego spędzenia czasu. Biuro „Sośniny” z Ostrołęki zapewniło nam następujące atrakcje:
- Zajęcia edukacyjne w dwóch grupach w Muzeum Szlachty Mazowieckiej (młodsza grupa – „Z kuferka prababci i pradziadka” zapoznanie dzieci z ponadczasową wartością przedmiotów, znaczeniem i rolą pamiątek rodzinnych oraz ich wartością historyczną; starsza grupa – „Mały Muzealnik”- zapoznanie dzieci z pojęciem muzealnika, kto pracuje w muzeum, co kryje się pod pojęciem wystawa, zabytek, eksponat; oglądanie wystawy „Maria Konopnicka na Ziemi Ciechanowskiej”
- Krótki spacer po dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich (poznanie legendy
o Żabusi, córce wrotnego ciechanowskiego zamku ).
- Wspólny piknik na świeżym powietrzu.
- Kreatywne warsztaty robienia czekoladowych lizaków połączone z zabawą
w „Fabryce Pomysłów”.
- Posiłek w restauracji Mc Donald’s.
Wróciliśmy zadowoleni i pełni nowych wrażeń. Przekonaliśmy się, że Ciechanów to piękne i ciekawe miasto na Mazowszu.

Barbara Rutkowska

Dzień rodziny - filia Szczawin

Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca to wyjątkowe dni w grupie Misiów” i „Biedroneczek”. 15 czerwca 2022r. połączyliśmy te święta w jedną, wspólną uroczystość - „Dzień Rodziny”.
Na początku odbyła się część oficjalna: dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Rodzice z grupy „Misiów” przygotowali niespodziankę i zaprezentowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Gwar, śmiech i radość słychać było w całym przedszkolu. Aktorzy za swój występ otrzymali brawa na stojąco i statuetkę „Mini Oskara” za pierwszoplanową rolę.
Później nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Panią kierownik Barbarę Rutkowską „Rodzinne Drzewko Szczęścia”. Pan Wójt Piotr Kosiorek wręczył puchary dla zwycięzców:
I - miejsce Szymon Rurka z Rodzicami
II - miejsce Jakub Parzych z Rodzicami
III - miejsce Paweł Ziemek z Rodzicami
Po występach przyszedł czas na piknik. Wspólny poczęstunek, ognisko były tylko wstępem do niezwykłego pełnego niespodzianek dnia. Przybyła do nas pani animator z pokazem mydlanych baniek fruwających po całym boisku. Dzieci zostały obdarowane przez panią Dominikę balonowymi zwierzątkami oraz brokatowymi tatuażami. Każde dziecko mogło wesoło spędzić czas z rodzicami. Ponadto przez całą uroczystość dzieci miały możliwość kosztowania pysznych kiełbasek pieczonych na ognisku oraz słodkości.
W tym miejscu kierujemy serdeczne podziękowania dla Pani Agaty i Konrada Dudziec za ufundowanie pysznego tortu. Pani Martynie Trzcińskiej - Cieśluk z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczawina jesteśmy wdzięczni za pyszny popcorn i watę cukrową.
Dziękujemy za wspólną zabawę.

Kierownik Filii i wychowawcy.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/202 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie

24 czerwca 2022 r. (piątek)
KLASY „0” – III
- od godz. 7.00 do godz. 7.50 – przywozy uczniów według harmonogramu
- godz. 8.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego w sali gimnastycznej, po zakończeniu uroczystości, spotkania uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach
- od godz. 9.35 – odwozy uczniów według harmonogramu

KLASY IV – VIII
- od godz. 9.35 do godz. 10.30 – przywozy uczniów według harmonogramu
- godz. 11.00 – uroczyste zakończenie roku szkolnego w sali gimnastycznej, po zakończeniu uroczystości, spotkania uczniów i rodziców z wychowawcami w klasach
- od godz. 13.30 – odwozy uczniów według harmonogramu

Dnia 26 czerwca 2022 r. (niedziela) o godz. 11.00 zapraszamy na mszę św. na zakończenie roku szkolnego do kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Goworowie, która będzie sprawowana w intencji całej społeczności szkolnej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Barbara Grabowska

Organizacja przywozów i odwozów w dniach 21-23 czerwca 2022 r. oraz 24 czerwca 2022 r. (zakończenie roku)

XXVIII wydanie konkursu recytatorskiego - „Najpiękniejsze wiersze polskie w hołdzie Janowi Pawłowi II”