Wycieczka klas III

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 30, listopad 2018 Administrator

Dnia 15 listopada uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Goworowie wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Lipiance.
Dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji na temat warstw lasu i jego mieszkańców, którą poprowadził pan Krzysztof Zgorzelski- leśniczy z Lipianki i pan Krystian Kowalczyk z Nadleśnictwa Ostrołęka. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o życiu roślin i zwierząt w lesie. Spacerując leśnymi dróżkami obserwowały przyrodę i podziwiały jej piękno.Uczniowie doskonale już wiedzą, jakie znaczenie ma las dla człowieka i jak się w nim zachowywać. Na pamiątkę spotkania otrzymały budkę lęgową i karmę dla ptaków.
Odbyły się również warsztaty kulinarne, podczas których dzieci z dużym zaangażowaniem piekły słodkie rogaliki. Dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o pracy pszczelarza, życiu pszczół i ich ochronie oraz wykonały pachnące świece z wosku.
Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku i degustacją rogalików. Był to wspaniały dzień, pełen wrażeń i atrakcji. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni, bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia.

Katarzyna Chilicka
Elżbieta Kucharczyk