VI Powiatowy Przegląd Pieśni pt. „Zakazane piosenki”

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 11, marzec 2019 Administrator

20 lutego w siedzibie Gimnazjum im. K.K.Baczyńskiego w Nowej Wsi odbył się VI Powiatowy Przegląd Pieśni pt. „Zakazane piosenki” (z okresu okupowanej Warszawy), którego organizatorem było Gimnazjum im. K.K Baczyńskiego w Nowej Wsi. W konkursie wzięło udział 39 wokalistów i 12 zespołów, łącznie 94 osoby z 16 placówek powiatu ostrołęckiego, wyszkowskiego i makowskiego.
Konkurs przeprowadzony został w pięciu kategoriach wiekowych – przedszkola, klasy 0-III i IV-VIII szkoły podstawowej, gimnazjum i zespoły. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór o treści patriotycznej.
Występy uczestników oceniała komisja w składzie: Henryk Gadomski i Elżbieta Bogdanowicz.
Uczennica naszej szkoły - Izabella Depta zajęła I miejsce w kategorii klas IV - VIII i zaprezentowała się ponownie podczas "Wieczornicy poezji K. K. Baczyńskiego przy dźwiękach Zakazanej piosenki" gdzie otrzymała puchar. Wydarzenie miało miejsce 26 lutego 2019 r. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Beata Ciepierska