Nauka i zabawa

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017 Administrator

13 października 2017 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie rozpoczęły kolejne spotkania z Panią Muzyką.
Uczniowie uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach prowadzonych przez profesjonalnych muzyków z Agencji Artystycznej „Mat” z Olsztyna. Celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom twórczości słynnych kompozytorów, budowy i brzmienia instrumentów muzycznych, przekazanie wiedzy o muzyce, zaszczepienia u dzieci miłości do muzyki i zachęta do gry na instrumentach muzycznych.
Wspaniałą formą przekazu tej wiedzy jest bajka słowno-muzyczna z udziałem dzieci. Pozwala na przyswojenie treści w szybki i niezauważalny sposób, a także daje szansę rozwoju wrażliwości i estetyki dziecka.
Elementem mobilizującym do czynnego udziału dzieci w comiesięcznych spotkaniach jest konkurs z nagrodami w ramach: Turnieju Wiedzy o Muzyce, którego finał odbywa się zawsze w czerwcu oraz Konkurs Wokalny, który umuzykalnia dzieci.
Podczas pierwszego koncertu w Turnieju Wiedzy o Muzyce zmagali się uczniowie klas trzecich.

Anna Kaczmarczyk

Odsłony: 20645