Ogólnopolska Stypendiada Wczesnoszkolna

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 24, maj 2018 Administrator

Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie po raz czwarty przystąpili do Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej.
W czterech konkursach z zakresu edukacji czytelniczej, ortograficznej, matematycznej i plastycznej zmagało się 60 uczniów. Niektórzy przystąpili więcej niż do jednego konkursu.
W konkursie czytelniczym „Abecadło”– uczniowie musieli wykazać się znajomością treści utworów literackich wybranych ze zbioru wierszy Jana Brzechwy:
w klasie II – „Pchła Szachrajka”, „Kaczka-dziwaczka”, „Szpak i sowa”,
w klasie III – „Szelmostwa lisa Witalisa”, „Stonoga”, „Mrówka”, „Kłótnia rzek”.

Konkurs ortograficzny „Ortografek” – sprawdzał znajomość reguł ortograficznych - pisownię wyrazów z u – ó, ż– rz, h – ch.
Konkurs matematyczny „Plusik” to zabawy dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 40 dla uczniów klas drugich i w zakresie 100 dla uczniów klas trzecich.
W konkursie plastycznym „Plastuś”– uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na jeden lub więcej z zaproponowanych tematów:
1. Jesienna pocztówka.
2. Zakładka do książki.
3. Zaproszenie urodzinowe.
4. Znaczek pocztowy.

Za każdy konkurs uczeń mógł zdobyć 50 punktów.
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
Konkurs matematyczny:
wyróżnienie - Natalia D. (43 punkty).
Konkurs plastyczny:
wyróżnienie - Natalia D. (44 punkty).

Konkurs czytelniczy:
wyróżnienie - Adam Z. (44 punkty).
Konkurs matematyczny:
wyróżnienie - Szymon S. (43 punkty).
Konkurs ortograficzny:
wyróżnienie - Szymon S. (47 punktów).
Konkurs plastyczny:
III miejsce - Nikola K. (48 punktów),
wyróżnienie - Agata S. (47 punktów).
Gratuluję laureatom, a nauczycielom dziękuję za trud i zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do tegorocznej edycji.

Szkolny koordynator konkursu:
Anna Kaczmarczyk