"Wesołą nowinę, bracia, słuchajcie, Niebieską Dziecinę ze mną witajcie".

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: niedziela, 24, grudzień 2017 Administrator

Boże Narodzenie to czas radości miłości i życzliwości. Aby podkreślić charakter świąt uczniowie kl. IIIa z wychowawcą Krystyną Zacharek i katechetą Gabrielą Drabot wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”.
W świąteczny nastrój wprowadziło nas przemówienie p. dyrektora Jacka Dobrzyńskiego. Kolędy wyśpiewane przez chór szkolny pod kierunkiem p. Beaty Ciepierskiej i wygrane na skrzypcach przez uczennicę kl. Va Julię Dymerską przypomniały nam, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Życzymy wszystkim łask Bożych płynących od żłóbka Jezusa.

Gabriela Drabot

Jasełka „Świąteczna ulica” przygotowane przez uczniów gimnazjum i uczniów klas VII pod kierunkiem ks. Andrzeja Czyżewskiego i Bogumiły Lewickiej-Mróz rozpoczęły się wniesieniem przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. Występ naszych uczniów i śpiew chóru szkolnego, który przygotowała p. Beata Ciepierska, dostarczył ogrom przeżyć duchowych całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom.
Aktorzy ukazując w scenach z ulicy różne podejście do przeżywania świąt starali się pokazać na czym polega istota Bożego Narodzenia. Przedstawienie zakończyły słowa, zaczerpnięte od św. Matki Teresy z Kalkuty. Niech one towarzyszą nam w tym czasie przygotowania do świąt a także pamiętajmy o nich w każdym dniu naszego życia.
„ Zawsze ilekroć uśmiechasz się do brata i wyciągasz do niego ręce - jest Boże Narodzenie.
Jest ono zawsze, ilekroć milkniesz, by wysłuchać innych.
Zawsze, kiedy rozdajesz nadzieję.
Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym.
Zawsze, gdy przyznajesz jak małe są twe możliwości - gdy sam prosisz o pomoc.
Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez ciebie.
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!”

Bogumiła Lewicka-Mróz
ks. Andrzej Czyżewski

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów i przedszkolaków jasełka, które zostały wystawione 19 grudnia 2017 r. w Filii w Szczawinie. Inscenizacja była niezwykłym przeżyciem dla zaproszonych gości, przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy z Państwem dzielić ten wyjątkowy dzień, poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Katarzyna Bochenek