„Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie”

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 28, listopad 2018 Administrator

W poniedziałek 19 listopada 2018 roku odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej, która zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.
Uroczystość pasowania rozpoczęła się od przypięcia dzieciom rozetek w biało - czerwonych barwach z godłem Polski. Będzie to pamiątka 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Następnie dyrektor szkoły Jacek Dobrzyński skierował swoje słowa do pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor szkoły. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie.
Na zakończenie wszyscy uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki o Polsce. Nie zabrakło też życzeń od koleżanek i kolegów z klasy III.
„Chodźcie, śmiało do szkoły pierwszacy,
Do zabawy wspólnej do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie.
Szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!”

Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Kacper Dziczek, Julia Laskowska, Kacper Mech, Przemysław Jan Mateusiak, Antoni Robert Podleś, Kacper Samoraj.
Pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce!

Wychowawczyni: Barbara Rutkowska