Gdzie się skryły witaminy?

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 26, luty 2018 Administrator

Zajęcia prozdrowotne pod hasłem „Jedz owoce i warzywa” w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” zostały przeprowadzone 20 lutego 2018 roku w Filii w Szczawinie. Uczniowie z klas II-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzbogaciły swoją wiedzę na temat roli owoców i warzyw w zdrowym funkcjonowaniu organizmu. Na podstawie pogadanki, wesołych wierszyków i plakatów uczestnicy dowiedzieli się, jakie witaminy mieszkają w zdrowych produktach. Samodzielnie wykonali książeczki o witaminie A, B, C i D. Uczniowie mieli też okazję do zabaw ruchowych z balonikami w rytmie piosenki „Zatańczyły witaminy!”.
Został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Gdzie się skryły witaminy?”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 23.02.2018 roku.
Oto laureaci:
I miejsce: Kacper Kordaś, Kacper Dziczek
II miejsce: Kacper Samoraj
III miejsce: Dawid Wasilewski
Wyróżnienia: Alicja Andrzejewska, Lena Brzozowska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali „owocowe” nagrody ufundowane przez Organizatora.
Barbara Rutkowska - nauczyciel prowadzący zajęcia wychowania fizycznego

Barbara Rutkowska