II Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej Watra 2018

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 29, kwiecień 2018 Administrator

Dzień 23 marca 2018 r. rozpoczął się w Szkole Podstawowej śpiewająco, gdyż przyjechali do niej harcerze i zuchy najlepiej śpiewające w całym powiecie i nie tylko…
Uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych jako soliści i zespoły. Zaprezentowali piosenki harcerskie, patriotyczne i turystyczne. Ich trud został nagrodzony dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce oraz indywidualni sponsorzy.
Laureatami w kategorii zuchów zostali: Aleksandra Sówka z SP w Pasiekach Zofia Kosek z 2 Ostrołęckiej Gromady Zuchowej Szare Wilczki i Adam Zalewski z SP w Goworowie. Najpiękniej zaśpiewały zespoły Szarych Wilczków i Słoneczny Parasol z Dzbenina.
W kategorii harcerzy młodszych na podium stanęły: Alicja Obuchowska- przyboczna drużyny Szare Wilczki, tuż za nią uplasowały się Julia Plotzke z SP w Pasiekach i Zuzanna Niegowska z 7 Goworowskiej Drużyny harcerskiej Orzaki. Wśród zespołów nagrodę wyśpiewały druhny z zastępu Iskier z 7GDH ,,Orzaki.
W grupie harcerzy starszych laureatkami zostały Izabela Depta z 7GDH Orzaki, Angelika Szablak i Anna Bednarczyk z gimnazjum SP w Łysych. Najlepiej śpiewające zespoły to dwie grupy harcerzy z 7 GHD ,,Orzaki” zastępy Ignis i Płomyki.
Imprezę zorganizowała 7 Goworowska Drużyna Harcerska ,,Orzaki” pod opieką dh. Elżbiety Bienieckiej i p. Żanetty Korczakowskiej. Gospodarzem uroczystości był dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie pan Jacek Dobrzyński, który zainicjował reaktywację drużyny harcerskiej po 22 - letniej przerwie. Obecny festiwal został zadedykowany pamięci harcerki - nauczycielki - Jadwigi Dudziec, uhonorowanej tytułem ,,Sprawiedliwego wśród Narodów Świata’’za ratowanie rodzin żydowskich. Jesteśmy dumni, że ta dzielna kobieta pochodziła z naszego regionu. Zapraszamy za rok!

Czuwaj!
E. Bieniecka, Ż. Korczakowska