Zdrowa woda - siły doda!

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 28, marzec 2018 Administrator

23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, zainicjowany przez koordynator świetlicy p. Ewę Lubiak.
Świetlica przemieniła się w Podwodny Świat ze stworami i rybami morskimi, w którym z wielką ochotą i zainteresowaniem uczestniczyli uczniowie z klas „0”a,b,c wraz z wychowawczyniami.
Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej; uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Miały możliwość uczestniczenia w pierwszej w swoim życiu lekcji fizyki, którą poprowadził p. Marek Skierczyński. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Po trudnej , ale jakże ciekawej lekcji, świetliczaki wzięły udział w konkursach przygotowanych przez p. Ewę Lubiak i p. Anetę Gąsior. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej frajdy sprawił im masaż relaksacyjny, kończący zabawy umysłowe.
Po trudach nauki uczniowie mieli okazję podziwiać talent muzyczny uczniów klasy IV a, którzy zaprezentowali „Piosenkę o zdrowej wodzie” wraz z ilustracją ruchową.
Na zakończenie obchodów Dnia Wody uczniowie klasy IV a, pod czujnym okiem p. Agnieszki Dudziec wprowadzili przedszkolaków w świat baśni „O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE”. Widzowie mieli okazję dostrzec w małych aktorach duży potencjał oraz docenić niezwykłe zdolności teatralne.
W Dniu Wody każde dziecko otrzymało butelkę zdrowej wody mineralnej, którą zapewnili zaprzyjaźnieni sponsorzy p. Danuta Gnys oraz pan Andrzej Banaszek. Bardzo dziękujemy!
Uczniowie zerówki wzięli udział we wcześniej ogłoszonym konkursie z okazji świetlicowych obchodów Światowego Dnia Wody. Każda klasa specjalizowała się w innej kategorii plastycznej. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, a za najpiękniejsze prace, w które dzieci włożyły dużo pracy zostały przyznane dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wychowawczynie świetlicy.
Klasa „0” a - AKWARIUM Z PAPIERU
I miejsce - Julia Pawełczyk
II miejsce - Hanna Stachacz
Klasa „0” b – AKWARIUM W SŁOIKU
I miejsce - Filip Bielarczyk
II miejsce - Bartosz Kossowski
III miejsce (ex aequo) - Julia Twardziak, Jan Dąbrowski, Michalina Zięba
Klasa „0” c – WODNI MIESZKAŃCY
I miejsce - Nikola Ciskowska
II miejsce - Natalia Ciepierska
III miejsce - Maja Łasiewicka
Po dniu spędzonym w świetlicy wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

Agnieszka Dudziec