Międzynarodowy "Dzień Pluszowego Misia" w bibliotece szkolnej.

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 11, grudzień 2018 Administrator

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W  związku z tym w dniach 26.XI – 29.XI  biblioteka szkolna zamieniła się w "Misiową  krainę", pełną  pluszowych misiów i książeczek o misiach. Jak wieść niesie "Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś", więc zaproszeni uczniowie z klas  I - III przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki.
W odświętnie udekorowanej bibliotece dzieci poznały  historię narodzin pluszowego misia, opowiadały o swoich misiach, które są bohaterami filmów, bajek i książek dla dzieci. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów  ciekawych książek z misiowej biblioteczki, których bohaterami są sympatyczne misie. Dzieciom spodobało się opowiadanie "Serduszko małego misia" i ochoczo odpowiadały na pytania związane z misiem.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali kolorowankę z misiem i maskę misia, którą mieli pokolorować. Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.
Po spotkaniu wszyscy uczniowie odwiedzający bibliotekę  mogli obejrzeć wystawę misiów oraz wystawę książek o misiach, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece.

Nauczyciele biblioteki