Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 14, styczeń 2019 Administrator

Dnia 19 grudnia, jak co roku, w naszej szkole odbyło się Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Jacek Dobrzyński witając wszystkich i składając świąteczne życzenia. Następnie uczniowie klasy III a i III b przedstawili ciekawe jasełka przygotowane pod opieką katechetki p. Janiny Drabot i wychowawców p. Katarzyny Chilickiej i p. Elżbiety Kucharczyk. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne wcielając się w role Maryi, Józefa, aniołków oraz postaci z bajek i baśni. Oddać pokłon i złożyć dary Bożej Dziecinie przyszły wyjątkowo w tym roku, postacie z dziecięcych opowieści. U żłóbka pojawili się: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Smerfy, Pinokio, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Stary Rybak. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów klas 0 – III. Publiczność nagrodziła występ młodych artystów gromkimi brawami.
Pani dyrektor Karolina Zacharek złożyła licznie przybyłym gościom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, a dzieci dla swoich babć i dziadków zaśpiewały "Sto lat". Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd, które wprowadziło wszystkich zebranych w miły i świąteczny nastrój.
Oprawą muzyczną zajmowali się p. Beata Ciepierska i p. Rafał Ostrowski. Dekorację przygotowali p. Bogumiła Lewicka-Mróz i p. Dariusz Twardziak.

E. Kucharczyk
K. Chilicka