Pasowanie na Przedszkolaka

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 04, grudzień 2019 Administrator

28.11.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie odbyło się pasowanie na Przedszkolaka. Tego dnia, dzieci które zaczęły uczęszczać w tym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego, złożyły ślubowanie i tym samym, zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez Panią kierownik Barbarę Rutkowską. Następnie swoje słowa do przedszkolaków i ich rodziców skierował Wójt Gminy Goworowo Pan Piotr Kosiorek oraz Pan dyrektor Jacek Dobrzyński.
Dzieci z uśmiechem na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani i pomagać kolegom, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pan dyrektor Jacek Dobrzyński za pomocą zaczarowanego ołówka dokonał pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia Pan Wójt wręczył dzieciom dyplomy, a Pani kierownik „zaczarowane” ołówki. Po uroczystym pasowaniu wszyscy zostali zaproszeni przez przedstawiciela rodziców Panią Martę Radecką na słodki poczęstunek.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców i przybyłych gości.

Katarzyna Gałązka