GMINNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM „PTAKI ZIMĄ”

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 09, marzec 2020 Administrator

25.02.2020 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie miało miejsce uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Ptaki zimą”. Celem konkursu było propagowanie konieczności pomocy ptakom w okresie zimowym, wdrażanie zasad właściwego i bezpiecznego dokarmiania ptakom, a także uwrażliwienie dzieci na piękno natury. Konkurs adresowany był do przedszkolaków 3, 4, 5-latków z terenu gminy Goworowo. Organizatorzy konkursu to: p. Dorota Sobotka, p. Agnieszka Podleś oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Goworowie.
W konkursie wzięły udział przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach, Przedszkola Samorządowego w Goworowie, a także ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie oraz Filii w Szczawinie.
Pani kierownik – Barbara Rutkowska powitała wszystkich uczestników konkursu, rodziców oraz nauczycieli. Podziękowała za piękne prace oraz za niebywałe zaangażowanie. Dzieci wykazały się kreatywnością, zastosowały różnorodne, bardzo ciekawe techniki plastyczne.
Konkurs rozstrzygnięto w trzech kategoriach wiekowych:
• w kategorii 3-latków:
I miejsce – Zofia Iwańska – ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie,
II miejsce – Franciszek Iwański – ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie,
III miejsce – Maria Śniadała – ze Szkoła Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach
• w kategorii 4-latków
I miejsce – Antoni Pazik – ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie,
II miejsce – Aleksandra Oleksiak – ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach,
III miejsce – Iga Dziełak – ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie
• w kategorii 5-latków:
I miejsce: Lena Błaszczak – z Przedszkola Samorządowego w Goworowie,
II miejsce: Amelia Parzych – ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie,
III miejsce – Kornelia Kachniarz – ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Organizatorzy dziękują przedszkolakom za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierują również do rodziców i nauczycieli, którzy wspierali dzieci w twórczej pracy.

Dorota Sobotka, Agnieszka Podleś