Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 02, grudzień 2020 Administrator

W dniu 25 listopada 2020r. dzieci z grupy „Misie” obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Na początku maluchy złożyły ślubowanie obiecując, że zawsze będą szanowały swoje misie i dawały im mnóstwo miłości.
Następnie poznały historię powstania pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, zabawka ta towarzyszy im od wielu lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.
Przypomniały sobie ulubionych bohaterów literackich i filmowych takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol. Miały okazję obejrzeć prezentacje przedstawiające ilustracje i imiona różnych misiów, brały udział w zabawach ruchowych, konkursach i quizach oraz rozwiązywały zagadki.
Później odbył się konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś.”
Dużą atrakcją okazała się misiowa foto-budka, dzięki której każde dziecko mogło chociaż na chwilę wcielić się w rolę pluszowego misia. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz obejrzały filmik nagrany specjalnie dla grupy Misie przez Kubusia Puchatka.
Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

Katarzyna Gałązka